nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

4 klasické obývací stěny, které obýváku dají nadčasovost

Pokud nejste zrovna příznivci moderny a minimalismu, o který se moderní design víceméně snaží, jistě vás potěší, že i klasické nebo lépe řečeno tradiční obývací stěny mají na trhu i v českých domácnostech stále své místo.
Nemáme teď na mysli „klasické“ ve smyslu těch, které přibližují a kopírují zámecký styl. Máme na mysli – a rádi bychom vám představili – obývací stěny, které do značné míry působí neutrálně , nejsou ani příliš moderní, ani nepůsobí rustikálně či nezavání venkovským stylem a starými časy. Jde o kousky s nadčasovým vzhledem, které perfektně padnou každému obývacímu pokoji.

Masiv je požehnání pro větší obýváky

Pokud máte větší byt s většími místnostmi, můžete do interiéru s klidem zařadit masivní stěny. A pokud namítáte, že dřevo vyžaduje náročnou péči a že dřevěný nábytek je drahý, podívejte se například na tento z lamina, jímž lze vytvořit obývací stěnu, která je perfektním důkazem toho, že i tradiční nábytek může být krásný.

Tato stěna nepůsobí příliš moderně až stroze, ale zároveň jsou její linie jen velmi decentně laděné do rustikálního stylu. Hodí se proto do moderních i starších bytů, nikoho neurazí, naopak potěší. Navíc působí velmi hřejivým dojmem a díky tomu, že je nábytek vyroben z lamina, vyžaduje jen minimum péče a je levnější než ten dřevěný.

Stejně, nebo velmi podobně, může působit sektorový nábytek dole na fotografii, z něhož lze rovněž sestavit krásnou obývací stěnu a k dispozici jsou i kousky určené například do předsíně nebo ložnice, aby spolu ladilo vybavení jednotlivých místností.

Linie tohoto nábytku jsou ještě méně zdobené, přesto však nepůsobí stroze a nevlídně. U některých součástí celé sestavy navíc výrobce chytře kombinuje MDF desky (levnější alternativu masivního dřeva) s prosklenými částmi, což místnost příjemně oživuje.

  

Ach, to dřevo

Dřevo je materiál, jehož obdiv ze strany lidí neklesá, a to ani v současnosti, kdy ho směle nahrazují alternativní materiály v dekoru vybraného dřeva. Pro naprosté klasiky je určen sektorový nábytek Bawaria níže na fotografii vyrobený ze dřeva, s lisovanými dvířky, v některých kouscích rafinovaně kombinovaný se sklem. Celkové provedení nábytku vás zavede do časů, kdy dřevo nedílně patřilo do bytu a kdy jeho vůně běžně zaplňovala celý interiér.

Z jednotlivých částí si můžete sestavit obývací stěnu přesně podle svého gusta. Zároveň nabízíme i možnost vyladit nábytek v jednotlivých místnostech – je libo v tomto stylu vyvedený noční stolek, postel či jídelní židli? V tomto případě to není žádný problém.

Nadčasová bílá inklinuje k zámeckému stylu

Bílý nábytek v matovém provedení k zámeckému stylu inklinuje obecně, ale sektorový nábytek Lavenda (dole na fotce) je v něčem jiný. Jeho odlišnost od běžných bílých kousků v matu spočívá v jeho vzhledu, který ke klasickému stylu rozhodně nenapomáhá – nezdobí ho totiž kudrlinky a jeho linie jsou ostré a rovné. Tím se tedy vymyká zařazení do škatulky „klasický, zdobný nábytek“. Díky použitým alternativním materiálům jsou ceny jednotlivých dílů více než pěkné.  I v tomto případě si můžete vybrat, z jakých kousků si svou obývací stěnu sestavíte, a dokonce můžete do svého bytu vpustit i některé další součásti celé sady – například do ložnice či do pracovny.

Současná tradice je třeba právě pro vás

Jestliže vám nevyhovují vyhraněné styly bydlení, zaměřte se při plánování či při změně svého bytu na nábytek, který je svým způsobem konformní a nevybočuje svým provedením z tradičního směru. Současné pojetí tradičního nábytku vám jistě budete vyhovovat, pokud nejste nakloněni moderně či úplné klasice, rustikálnímu nebo jinému stylu.

Zpracování dat
Schovat