Bytové trendy roku 2017: V kurzu je mat, černá barva a minimalismus

Chcete držet krok s bytovými designéry i v roce 2017? Pak právě vám jsou určeny následující řádky. Prozradíme vám, jaké materiály letos frčí, co je pro letošní sezónu passé a jak naložit s moderními trendy v interiéru tak, aby nepůsobily doslova jako „pěst na oko“, prostor zútulnily a přidaly mu na dojmu. Jste zvědaví? Pohodlně se usaďte, právě začínáme!

Matné povrchy hrají prim

V předchozích letech jsme převlékali interiéry do lesklých kovů, jimž vévodil zejména nerez . Ten má však nejlepší léta dávno za sebou a letos ho nahradí matné povrchy, které najdou uplatnění nejen na velkých plochách typu výmaleb, tapet nebo obkladů stěn, ale také na nábytku i doplňcích či ryze praktických prvcích (např. kuchyňská vodovodní baterie, rámy sprchových koutů, topení apod.).

getimage (48)getimage (49)
 

Černá si opět našla cestu do interiérů

Nedávno byly „in“ interiéry vyvedené v černobílém hávu, letos se od bílé upouští a střídá ji tajemná černá. Pokud vám připadá černá příliš depresivní, vyzkoušejte alternativy v podobě černých doplňujících prvků, které mohou vévodit třeba šatním skříním nebo bytovým dekoracím. Černé prvky jsou uhlazené, elegantní, trendy a dají se zkombinovat s kterýmkoliv dalším dekorem. K vidění budou zejména v kuchyních a prádelnách, ale stále častěji i v dalších místnostech domova.

 

Geometrické tvary získávají na oblibě

Rok 2017 patří geometrii ! Alespoň co se bytového nábytku týče. Čtverce, obdélníky, ale i trojúhelníky osvěží minimalistický interiér, který je letos opět v kurzu. Skvělých výsledků dosáhnete s kombinací geometrie a tzv. Urban stylu. Tento styl vychází z potřeb dynamického městského života a charakteristické jsou pro něj přímé linie nábytku a použití stejných barev, ale odlišných materiálů. Díky tomu má pak interiér vyvedený v Urban stylu takovou hloubku.

getimage (50)
 

Méně je někdy více

Náš přehled bytových trendů pro rok 2017 nemůžeme zakončit bez oslavy minimalistických interiérů, o kterých jsme se zmínili už v předchozím odstavci. Dávno pryč jsou doby, kdy byly interiéry zaskládány nábytkem prakticky od podlahy až po strop. Letos jsou v kurzu vzdušné a prosvětlené interiéry s otevřeným prostorem, který dýchá. Takže zapomeňte na neforemné kusy nábytku a raději zvolte jeden dominantní prvek, který podtrhne celkový ráz místnosti.

getimage (51)getimage (52)
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení