Proč vybírat modrý nábytek? Modrá je dobrá. Ale důvodů je víc!

Pokud se někoho zeptáte, jaké barva je jeho nejoblíbenější, s největší pravděpodobností vám řekne, že modrá. Modrá patří mezi nejlépe vnímané barvy, nejsympatičtější a nejvyužívanější, ať už v módě nebo bytovém designu. Tak proč si nepořídit modrý nábytek?

Proč zrovna modrá?

Modrá je podle výkladu barev barvou důvěryhodnosti, něhy a oddanosti. Řadí se sice mezi barvy studené, proto je v našich končinách využívaná méně než třeba na jihu, ale opomíjená není. Modrá barva v interiéru působí inspirativně, dokáže podpořit vaše soustředění a světlé odstíny modré umí podobně jako bílá prostor opticky zvětšit a provzdušnit.

Možná vás napadne, že se nejlépe hodí do ložnice nebo koupelny pro lepší pocit čistoty, ale i v kuchyni jí to bude slušet. Navíc má dietní účinky! Modrá barva má pomáhat s hubnutím, protože snižuje chuť k jídlu.

getimage (44)publicdoc-2-75_-1_-1_178911

Není modrá jako modrá

Modrá obecně patří mezi základní barvy barevného spektra. Má však mnoho podob, od světlých odstínů, které se bohatě mísí s bílou, přes optimistické jasně modré a modrozelené, až po tmavomodré, které působí více neutrálně. A mezi tuto poslední podkategorii spadá i trendy barva námořnická modř.

Protože modrá evokuje pocit moci a autority, ale také bezpečí a důvěryhodnosti, je hojně využívána na různých uniformách. Odtud námořnická modř. Jedná se o tmavomodrý odstín, často působící temně až černě. A to je právě jeho výhodou v interiéru. Námořnická modrá se díky tomu stává téměř univerzálním a všude se hodícím odstínem.

publicdoc-3-75_-1_-1_163027
 

S čím kombinovat modrou?

Všeobecně to modré sluší vedle dřeva. Modrou často vídáme v interiérech laděných do severského stylu, kde je modrá hojně využívaná v kombinaci se světlým dřevem, které zajistí pocit tepla a více světla.

Kromě severských národů je modrá oblíbená i na jihu. Jistě si všichni vybavíte Řecko a modrobílé panorama. S bílou si modrá skvěle rozumí a společně tak vytváří ideální podklad pro další barevné doplňky. Ty mohou být ideálně žluté, zelené a oranžové, aby podpořily pozitivní a harmonickou atmosféru.

publicdoc-4-69_-1_-1_150023publicdoc-5-66_-1_-1_156694
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení