Chcete děti trochu zklidnit? Zařiďte jim pokojíček, který to udělá za vás

Máte pocit, že jsou vaše děti jako pytel blech? Možná není na vině hyperaktivita a neposlušnost, ale nesprávně zvolená barva dětského nábytku. Stačí ho vyměnit a vaši malí čertíci se ze dne na den promění v rozkošné andílky. Víte, jaké barvy tohle dokážou?

Zelený dětský nábytek

Že zelená uklidňuje, není žádnou novinkou. Symbolizuje přírodu a její harmonii, ale také mládí a klid. Zelená barva napomáhá načerpat nové síly a regenerovat. Protože je spjata s přírodou a energií, dodává pocit bezpečí a stability. Pro její uklidňující účinky je právě často používána na dětském nábytku.

Zelená má mnoho odstínů. Barva s větším podílem žluté, tedy světlá, je barva přátelská a mladistvá, ideální pro děti a teenagery. Smrkově zelená, tedy odstín s převahou modré, působí více luxusně a dospěle.

I když je zelená tak pozitivní, dejte si pozor, abyste to s ní nepřehnali. Příliš zelené místnosti mohou vést až k pasivitě, a to u svých dětí jistě nechcete. Pokud už jste k zelenému nábytku natřeli na zeleno i stěny, vyzdobte pokoj červenými nebo oranžovými doplňky, které jsou energické a s pasivitou zatočí.

1_12_1
 

Modrý dětský nábytek

Modrou barvu vybíráme do dětského pokoje obvykle prvoplánově – pro chlapce. Že byla klukům přisouzena právě modrá, ale není náhoda. Výrazné odstíny modré působí autoritativně a ochraně, a stejné vlastnosti napomáhají rozvíjet u dětí i dospělých. Tato barva všeobecně uklidňuje a navozuje harmonickou atmosféru. Kromě toho ale také podporuje rozvoj intelektu a co víc, zabraňuje nočním můrám. Do dětského pokoje je tedy jako stvořená.

Modrá je také známá jako barva studená. Aby dětská místnost nepůsobila příliš chladně, kombinujte ji s teplejšími tóny barev, jako je třeba žlutá a červená, ideálně v jemných pastelových odstínech. Sáhnout můžete také po neutrální béžové a hnědé, které budou spolu s modrou vypadat perfektně.

3_1
 

Fialový dětský nábytek

Fialová barva je podle psychologie barev mystická. Možná to v souvislosti s dětským pokojíčkem může znít zvláštně, ale právě sem se hodí. Je to barva meditace a duchovního rozvoje, a ten je přece u neustále rozvíjejícího se dítěte podstatný. Zklidní myšlenky, podpoří jeho kreativitu, napomůže mu se odreagovat a naučí relaxovat.

Fialová je barva neutrální, hodí se do dívčího i chlapeckého pokoje. Pokud ji chcete sladit s dalšími barvami, skvěle si bude rozumět s šedou, ale také se zelenou, žlutou nebo sytě růžovou. Vedle fialové budou dobře vypadat také kolegyně, ze kterých byla namíchána, tedy červená a modrá. Doplňkové barvy můžete aplikovat na stěny a ve fialových odstínech vybírat dětský nábytek.

4_1Ego 03zaluzja_X9K1323 copy
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení