Scandi kuchyně: se severským minimalismem lépe chutná

Máte rádi bílou a dřevo? Pak je skandinávský styl pro vás to pravé. Vybudujte si kuchyň v populárním severském stylu. Ukážeme vám, co je pro něj typické a na jaký nábytek se zaměřit.

 

Bílá v hlavní roli

Ať už je řeč o finském, dánském nebo švédském stylu, všechny mají jedno společné – základem každého interiéru je bílá barva. Seveřani si pomocí bílé kompenzují nedostatek světla a dlouhé noci. Venku je zima, tak většinu času tráví doma a bílá umí krásně zvětšit prostor. V severských krajích si tak doma nepřipadáte stísněně. Prostory jsou vzdušné, jednoduché a nepřeplácané. Žádné zbytečné přepážky, příčky a zástěny, jen krásný otevřený prostor. Do kuchyně ideální. Otevřený prostor dává vyniknout mocným svítidlům, které jsou třešničkou na dortu celé místnosti.

Jednoduchost a minimalismus jsou další přívlastky severských stylů. Někomu může tento typ nábytku připadat příliš strohý a obyčejný, pro jiné je symbolem moderního světa a nadčasovosti. Pro kuchyňské linky jsou typická hladká dvířka bez úchytů, případně s minimalistickými madly. Čistě bílou kuchyň může suplovat kombinace bílé a světlého dřeva. Pracovní deska je obvykle v totožném dekoru nebo z přírodního kamene.

lena-kuchnia-bez-piaskowy-dab-sonomapublicdoc-2-63_-1_-1_420167
 

Poctivé dřevo a doplňkové barvy

Příroda je pro severské národy vším. Proto ji vnášejí i do svých domovů. Světlé odstíny dřeva na nábytku se krásně doplňují s prkennými podlahami se sympaticky našedlým dekorem. S dřevěnými prvky se počítá i jinak, než jen na základních zařizovacích prvcích. Jak již bylo řečeno, severské národy si nepotrpí na přeplácanost a zbytečnou zdobnost. Veškeré dekorace jsou plně funkční, obzvláště v kuchyni.

Otevřené skříňky a police, tolik typické pro tento moderní styl bydlení, vyzdobte dřevěnými miskami, tácky, dřevěné kuchyňské náčiní zavěste do výšky očí… Nádobí a kuchyňské doplňky se stávají ozdobou kuchyně. A stejně jako dřevěné předměty funguje jako dekorace sklo a porcelán.

Aby ale skandinávská kuchyň nepůsobila příliš chladně a neosobně, potřebuje barvy. Severské ladění počítá se všemi přírodními odstíny, tedy se zelenou, hnědou, béžovou, které mohou doplnit pastelové tóny v podobě růžové, modré nebo žluté. Výsledkem bude svěží a vzdušný interiér plný energie a rodinné harmonie.

publicdoc-3-63_-1_-1_93766
 

Severský ikonický design

Spousta designových kousků, kterým svět říká „ikony“ pochází právě ze severských zemí. Seznam slavných designérů pocházejících z těchto studených končin, ať už současných nebo minulých, je skutečně obsáhlý a my se můžeme radovat z bohaté nabídky nábytku a doplňků, které nikdy neztratí svou jedinečnost a kouzlo. Jsou nadčasové a pro milovníky severského stylu na první pohled rozeznatelné od všech ostatních. Kombinují v sobě všechny výše uvedené aspekty severského designu a zároveň si navzájem nejsou podobné, natož obyčejné a nudné.

Několik takových kousků najdete i v našem portfoliu. Jedná se především o populární jídelní židle a křesílka, minimalistické jídelní stoly, moderní regály a vitríny, komody i nepostradatelná svítidla.

publicdoc-4-57_-1_-1_298692getimage (16)
 
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení