Zaměřeno na barvy: atraktivní a univerzální šedá pro vaši kuchyň

Šedá v současné době vládne všem trendům napříč mnoha odvětvími, bydlení nevyjímaje. Vpusťte ji i do své kuchyně, prokáže vám skvělou službu. Je báječně univerzální a neutrální zároveň.

Šedá, královna všech barev

Šedé odstíny patří k těm nejuniverzálnějším na celé barevné paletě. Vždyť také vznikly smícháním dvou základních barev – bílé a černé. Kromě toho, že je šedá barva v interiéru vysoce elegantní a nadčasová, má ještě jednu velkou výhodu – vedle ní krásně vyniknou další barvy, i ty málo výrazné. Ty křiklavé umí zase decentně zjemnit. Rozumí si skvěle jak s pastelovými tóny, tak s těmi výraznými.

Nejvíce trendy je kombinace šedé s červenou nebo žlutou. V partnerství se zelenou získáte neuvěřitelně svěží interiér, s modrou zase vlídný a chladivý, s fialovou nebo růžovou harmonický a mystický. Do kuchyně se často volí kombinace šedé a oranžové, která má podle odborníků podporovat chuť k jídlu. A aby té chuti nebylo příliš, šedá ji krásně umírňuje.

getimage (25)getimage (26)
 

Šedá kuchyň: dřevo nebo lak?

Při výběru nové kuchyně padne jedna z prvních voleb právě na materiál, respektive povrchovou úpravu dvířek. Chcete-li svou kuchyňskou linku ladit do šeda, je nesnadnější cestou lakované provedení. Nejoblíbenější variantou je lak ve vysokém lesku, který kuchyním sluší a dodává jim jiskru. Šedá ale vypadá úžasně i v matném provedení. Dvířka získávají až sametový nádech a celá kompozice působí jemně a noblesně.

Pro milovníky dřevěných povrchů máme dobrou zprávu. I dřevo může být šedé, a to bez nutnosti nátěru či moření. Do standardní nabídky pro kuchyňské sestavy se řadí např. oblíbený dub sonoma, který svou krásnou kresbou a barvu sluší nábytku obecně.

getimage (27)
 

Barevný tip pro nábytek: kombinujte!

Pokud sledujete designové trendy nebo magazíny o bydlení, jistě jste si všimli, že oblibou designérů je kombinovat barvy (a někdy i materiály a tvary) jídelních židlí u jednoho stolu. Výsledek je dokonalý, když se to s barvami nepřežene. A právě zde doporučujeme šedou!

Pestrobarevné židle umí skvěle probarvit jinak neutrální kuchyň, případně samostatnou jídelnu. Čtyři různé ostré barvy ale mohou být pro někoho moc. A proto stačí jedna židle v šedém odstínu a výsledek bude jistě stoprocentní. Šedý může být také samotný stůl, jako základ pro barevné prvky kolem je to dokonalá volba.

getimage (28)getimage (29)
 
 
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení