Jak to zařídit, aby v ložnici nebyla nuda?

Může se zdát, že zařídit ložnici je na vybavení domácnosti to nejjednodušší. Stačí jen postel a nějaký úložný prostor. Budete-li při výběru své nové ložnice uvažovat takto, zařídíte sice funkční pokoj, ovšem bez kousku osobitosti. Pokud je vaším snem stylová ložnice s trochou nápaditosti a originality, máme pro vás pár dobrých tipů.

Posviťme si na lůžko

Ústředním bodem každé ložnice je manželské lůžko. Je nepřehlédnutelné, často umístěné ve středu místnosti. Chcete-li okamžitě po vstupu zaujmout (ať už sebe nebo případnou noční návštěvu), pořiďte si postel, jejíž vzhled dokáže rozpoutat vášnivou debatu. Takovým kouskem může být stylové lůžko s LED podsvícením. Světelný efekt je patrný i za bílého dne a doslova vás zve dál…

LED svítidla designéři aplikují také na čela postelí, kde se skvěle vyjímají a po setmění v ložnici rozehrají úžasnou hru světel. LED pásy v růžové, modré či fialové barvě pomohou nastolit žhavou atmosféru pro dlouhý večer strávený jen ve dvou…

Světelné prvky na posteli mají také praktickou vlastnost – v noci fungují jako naváděcí osvětlení při vašich toulkách po bytě, aniž by vašeho partnera rušily.

getimagepublicdoc-383525727_-1_-1_124818
 

Měkký a vysoký design

Méně nápadné než svítící lůžka, ovšem srovnatelně originální a stylové, jsou postele čalouněné, především ty s mocným vysokým čelem. Celočalouněné postele, nebo jen čalouněná čela postelí se opět navrátila do módy, ale v moderním pojetí. Nečekejte v nabídce nic zastaralého. Design těchto lůžek vzniká pod rukama zkušených návrhářů, kteří znají potřeby a tužby moderního člověka...

Vzhled celočalouněných lůžek je natolik zajímavý, že není potřeba sahat po výrazných barvách. Tlumené a neutrální tóny bílé, šedé, béžové a černé vám v tomto ohledu udělají skvělou službu. Barva nábytku tak zůstane upozaděna a do popředí se dostane postel jako zajímavý celek.

getimage (1)
 

Šatní skříň nepaří do kouta

Další dominantou pokoje a také designově zajímavým kusem nábytku může být velká šatní skříň. Pořizuje-li se najednou nové vybavení do ložnice, obvykle se hledá mezi ložnicovými sestavami. Je to  rychlé a praktické – vše v jednom balíčku, krásně sladěné ve stejném dekoru. Ale pro někoho může být ono ladění právě tím nudným prvkem. Chcete-li své ložnici dodat trochu originality a kousku ze sebe sama, vybírejte jednotlivé díly nábytku zvlášť. Vše nemusí dokonale ladit, naopak. Dodáte tak pokoji jistou dynamičnost.

U volby šatní skříně máte volnou ruku. Skvělou službu z hlediska zajímavosti udělají velké zrcadlové plochy na posuvných dveřích, ve kterých se bude odrážet celá místnost. Někdo však v ložnici zrcadla nesnese, zde je nasnadě vybírat z dekorů z hlediska barevnosti, případně povrchového reliéfu, který umí také zaujmout.

getimage (2)publicdoc-aruba-250_-1_-1_128988
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení