Zachraňme knihy! Stylová knihovna je lepší než moderní elektronika

Technologie jdou stále kupředu a už několik let jsou čtečky a jim podobná zařízení stále na vzestupu. Může se stát, že brzo zmizí klasické knihy z našich životů a domácností. A to je přece škoda. Vždyť takový soukromý čtecí koutek je ráj pro duši. Přesvědčíme vás!

Knihy jsou a budou součástí našich domovů!

Co nadělat, doba elektronická pomalu nahrazuje všechny standardní věci, na které jsme zvyklí. Od robotizace jakékoli výroby, přes řízení automobilů, až po práci v domácnosti (to je ale často velká výpomoc). Ale obírá nás i o krásné chvíle nad knihou. Nejen čtení klasické knihy ale také její výběr patří mezi oblíbené chvíle všech knihomolů. Návštěva knihkupectví je radost. S moderní čtečkou je všechno tohle pryč. Pokud tedy patříte stejně jako my k zastáncům klasiky, tedy staré dobré knihy, kterou si můžete po přečtení vložit do knihovny a střádat tak své poklady, bojujte s námi. My bojujeme vybudováním harmonického čtecího koutku, kde se člověk může uchýlit ke svým oblíbeným hrdinům a vychutnávat si tak příjemný relax v soukromí.

Co by taková domácí čítárna měla obsahovat? Samozřejmě v ní nesmí chybět knihovna. Ke knihovně náleží pohodlné křeslo, ideálně i s podnožkou, odkládací stolek a kvalitní osvětlení v podobě stolní či podlahové lampy. Celý tento osobní prostor je potřeba zařídit tak, abychom se v něm cítili dobře, i když je skutečně maličký. Oblíbené barvy, dekorace a osobní doplňky vám pomohou k nastolení té správné čtecí atmosféry.

1getimage (9)
 

Dobrá knihovna je základ

Čtecí koutek je často situován do obývacího pokoje. Zde tedy přichází v potaz dvě varianty. Buď zakomponovat knihovnu do stávající (případně nově vybrané) obývací stěny nebo pořídit knihovnu samostatnou, bez závislosti na okolí. I tak by ale měla ladit. K lakovanému nábytku můžete vybírat i kontrastní barvy, ovšem ze stejného materiálu. Dřevěný nábytek je nejlepší ladit podle typu dřeva.

A co je vlastně knihovna? Knihovnou lze nazvat jakoukoli skříňku s policemi, tedy otevřený regál či uzavíratelnou vitrínu. Ideální model se bude odvíjet také od vašeho stávajícího nábytku v místnosti. Uzavíratelné police mají tu výhodu, že se vám na knihy nebude tolik prášit a celkově budí ucelenější a organizovanější dojem.

Pokud se vám do pokoje už další skříň nevejde, vyřešte problém s umístěním knih závěsnými pliceminebo otevřenými skříňkami. Z drobnějších kousků lze na stěně vytvořit zajímavou mozaiku a podpořit tak osobitost celého prostoru.

getimage (10)
 

Ušatá křesla neboli ušáky

Jak jistě z vlastních zkušeností dobře víte, nad dobrou a poutavou knihou se člověk může zaseknout i několik hodin, možná i dnů, s malými přestávkami na jídlo a spánek. A právě proto potřebujete maximálně pohodlné posezení. Pro tyto účely je ideální ušák, neboli křeslo s dostatečně vysokými područkami, záhlavníkem a praktickými bočnicemi pro oporu hlavy (pro případ, že padnete únavou). Možná si vybavíte starý ušák vaší babičky. Ale nebojte, v nabídce jsou i moderní a nadčasové modelyodpovídající současným trendům a potřebám, které dokonale zapadnou i do minimalisticky laděného interiéru.

Podnožka nebo taburet by u křesla neměly chybět. Dlouhé sezení s nohama na zemi může mít za následek nepříjemné mravenčení v nohách, jejich otékání a zatuhnutí. Dát si nohy pohodlně do vyšší polohy je nejen pohodlné, ale také zdravé a prospěšné pro vaše záda.

 

getimage (11)getimage (12)
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení