nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Solární sprchy

Cena
Cenový limit
nahoru
položek:

Solární sprchy

Potřebujete se uprostřed parného léta osvěžit? Skvělým řešením je solární sprcha. Nejen, že poskytuje žádaný zdroj osvěžení, ale také díky ní získáte teplou vodu prakticky zadarmo. To za předpokladu, pokud tedy nekalkulujete s pořizovacími náklady tohoto spolehlivého zahradního společníka. Jak solární sprchu vybírat, aby zaplacené peníze nepřišly vniveč? To vám poradíme na následujících řádcích.

Jak vlastně taková solární sprcha funguje?

Levnější solární sprchy většinou bývají vyrobeny z plastu nebo i z hliníku. Dražší modely také bývají doplněny o chromované prvky. Tělo sprchy funguje jako zásobník vody, které může pojmout až 35 litrů a funguje jako solární kolektor. V parném létě však může teplota vody uvnitř zásobníku vystoupat až na 60 stupňů Celsia. Proto je dobré při výběru sprchy sázet na ty modely, které disponují tzv. mísící baterií, prostřednictvím které si můžete teplotu vody nastavit.

Kam solární sprchu umístit?

Ideální je světlé místo, kam během dne dopadá maximum slunečník paprsků, čímž je zabezpečen ohřev vody v zásobníku. Sprchovat se tak vodou o příjemné teplotě obvykle můžete od dubna do září.

Jak probíhá instalace solární sprchy?

Instalace solární sprchy je opravdu velmi jednoduchá a zvládne ji takřka každý bez rozdílu. Stačí sprchu propojit s vodovodním kohoutkem pomocí rychlospojek a zahradní hadice.

Jak velký zásobník vody zvolit?

To samozřejmě záleží na tom, kolik členů bude sprchu používat. Minimální objem zásobníku na vodu by však měl činit alespoň 20 litrů. V případě početnější rodiny je samozřejmě ideální volit vyšší objemy.