nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556
 » Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

07.12.2016 

Spousta lidí miluje vzhled dřeva a ráda by ho měla, jenže se bojí náročné údržby materiálu a také nechtějí do obývací stěny investovat tolik peněz. Existuje řešení, elegantní kompromis, který dobře vypadá a nevyžaduje moc péče. Podívejte se na něj!

Nábytek z masivního dřeva jako by byl symbolem bohatství a hřejivosti domova. Na pohled vypadá skutečně nádherně a pro větší byty či domy je skutečným požehnáním. Ne všichni si ho však mohou nebo chtějí dovolit. Řešením je zvolit lamino či jiný levnější materiál, který i přes svou podstatu vypadá jako masiv? Není na tom nic složitého.

 

Výhody a nevýhody dřeva: proč přemýšlet o alternativě?

obývací stěna OPALO v dekoru dřeva

Dřevo a dřevěný nábytek má své výhody – vypadá skvěle, vytváří hřejivou atmosféru v místnosti, dá se kombinovat s mnoha barvami, v různých opracováních a provedeních ho lze zasadit do interiéru klasického, moderního, rustikálního i do spousty dalších.

Má však také své nevýhody, kvůli kterým ho část z nás zavrhuje. Prvním aspektem je jeho cena, vyšší než cena srovnatelného kousku nábytku vyrobeného například z lamina. Další nevýhodou, která je pro leckoho nepřekonatelná, je to, že dřevo vyžaduje poměrně hodně údržby, aby i po letech vypadalo dobře a nebylo spíš pro ostudu než pro praktické užívání a potěchu oka.

 

Pak je na řadě přemýšlet o alternativních materiálech, mezi něž řadíme například LTD, DTD, MDF nebo OSB. Tyto zkratky označují deskové materiály lišící se svou hrubostí, uspořádáním či typem pojiva. Zároveň jsou různě pevné, pružné a odolné.

 

obývací sestava z lamina

DTD = dřevotřísková deska bez úpravy povrchu

LTD = laminovaná dřevotřísková deska, nejčastější materiál pro výrobku nábytku

MDF = dřevovláknitá deska vznikající bez použití lepidel, s přirozenější strukturou než LTD

OSB = dřevoštěpkové desky s pilinami lepenými formaldehydovou pryskyřicí, pevné a odolné desky, k výrobě nábytku se však používají jen velmi zřídka

Tyto materiály mají to, co hledáme. Nevyžadují takřka žádnou údržbu, ale v dekoru dřeva vypadají skvěle a věrně dřevo napodobují. Dokonce i tak, že mohou vypadat jako vyrobené z poctivého masivu.

 

 

Levné obývací stěny mohou být krásné

Přesvědčte se sami o tom, že i levné stěny vyrobené z alternativních materiálů mohou dřevo nahradit a z vašeho bytu udělat interiér s hřejivou atmosférou. Nemusíte se o ně přitom starat víc než běžným utřením prachu či očištění vlhkým hadříkem.

Co se ceny týče, kompletní obývací stěna se vzhledem masivu se dá pořídit třeba i za 8 000 Kč

 

Kam dál?

Další články

Provensálský styl bydlení: jaký nábytek vybrat a čím byt vyladit

08.06.2017
Provensálský styl bydlení evokuje svěžest, světlost a v neposlední řadě i útulnost. Vše se nese na jemných vlnách a do jisté míry se přiklání k přírodě. Jeho vliv je nejpatrnější v obývacím pokoji a ložnici, ale může klidně a s lehkostí sobě vlastní dokonale ovládnout celý byt či dům. Provence, Provensálsko… Už jenom ten název překrásné oblasti v jihovýchodní Francii vyvolává v člověku klid. A když si představíme ty zdánlivě nekonečné fialově zbarvené lány levandule, hřejivou a uvolněnou atmo...
více >

Skandinávský nábytek: jaký je a proč si stále získává nové příznivce?

15.05.2017
Že dává Skandinávie světu jenom zimu, polární slunce a noc nebo lyžařskou techniku „telemark“? Kdepak. Obohacuje celý svět ještě něčím jiným, něčím, co všichni potřebujeme a co používáme – nábytkem! Jaký je ten skandinávský a co nás na něm stále tak láká? Podívejme se na to společně! Skandinávský nábytek jedna skupina lidí miluje, druhá ji nenávidí… A ta třetí si nejspíš našla svůj styl jinde a nezajímá se o něj. Ti, kteří mu neholdují, často zmiňují jeho jednoduchost až strohost. Ti, kteří h...
více >

Oslavte s námi naše narozeniny. Dárek dostanete vy!

26.04.2017
Milí příznivci e-shopu Nakup-nabytek.cz, rok se s rokem sešel a my opět slavíme narozeniny. Radost ale budete mít hlavně vy! Na sobotu 29. 4. 2017 jsme pro vás přichystali speciální akci na Facebooku. Pokud ještě nejste fanouškem naší facebookové stránky, staňte se jím a požádejte během zmíněného dne prostřednictvím soukromé zprávy o kód, s jehož zadáním získáte příjemnou slevu, při nákupu nad 10 000 Kč dopravu zdarma a nějaký ten narozeninový dáreček! Těšíme se na vás, Váš Nakup-nabytek.cz...
více >

Rozumím    Další informace