nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556
 » Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

07.12.2016 

Spousta lidí miluje vzhled dřeva a ráda by ho měla, jenže se bojí náročné údržby materiálu a také nechtějí do obývací stěny investovat tolik peněz. Existuje řešení, elegantní kompromis, který dobře vypadá a nevyžaduje moc péče. Podívejte se na něj!

Nábytek z masivního dřeva jako by byl symbolem bohatství a hřejivosti domova. Na pohled vypadá skutečně nádherně a pro větší byty či domy je skutečným požehnáním. Ne všichni si ho však mohou nebo chtějí dovolit. Řešením je zvolit lamino či jiný levnější materiál, který i přes svou podstatu vypadá jako masiv? Není na tom nic složitého.

 

Výhody a nevýhody dřeva: proč přemýšlet o alternativě?

obývací stěna OPALO v dekoru dřeva

Dřevo a dřevěný nábytek má své výhody – vypadá skvěle, vytváří hřejivou atmosféru v místnosti, dá se kombinovat s mnoha barvami, v různých opracováních a provedeních ho lze zasadit do interiéru klasického, moderního, rustikálního i do spousty dalších.

Má však také své nevýhody, kvůli kterým ho část z nás zavrhuje. Prvním aspektem je jeho cena, vyšší než cena srovnatelného kousku nábytku vyrobeného například z lamina. Další nevýhodou, která je pro leckoho nepřekonatelná, je to, že dřevo vyžaduje poměrně hodně údržby, aby i po letech vypadalo dobře a nebylo spíš pro ostudu než pro praktické užívání a potěchu oka.

 

Pak je na řadě přemýšlet o alternativních materiálech, mezi něž řadíme například LTD, DTD, MDF nebo OSB. Tyto zkratky označují deskové materiály lišící se svou hrubostí, uspořádáním či typem pojiva. Zároveň jsou různě pevné, pružné a odolné.

 

obývací sestava z lamina

DTD = dřevotřísková deska bez úpravy povrchu

LTD = laminovaná dřevotřísková deska, nejčastější materiál pro výrobku nábytku

MDF = dřevovláknitá deska vznikající bez použití lepidel, s přirozenější strukturou než LTD

OSB = dřevoštěpkové desky s pilinami lepenými formaldehydovou pryskyřicí, pevné a odolné desky, k výrobě nábytku se však používají jen velmi zřídka

Tyto materiály mají to, co hledáme. Nevyžadují takřka žádnou údržbu, ale v dekoru dřeva vypadají skvěle a věrně dřevo napodobují. Dokonce i tak, že mohou vypadat jako vyrobené z poctivého masivu.

 

 

Levné obývací stěny mohou být krásné

Přesvědčte se sami o tom, že i levné stěny vyrobené z alternativních materiálů mohou dřevo nahradit a z vašeho bytu udělat interiér s hřejivou atmosférou. Nemusíte se o ně přitom starat víc než běžným utřením prachu či očištění vlhkým hadříkem.

Co se ceny týče, kompletní obývací stěna se vzhledem masivu se dá pořídit třeba i za 8 000 Kč

 

Kam dál?

Další články

Vybíráte křeslo do pracovny? Máme pro vás 7 reprezentativních kousků

23.03.2017
Při sezení dochází k neustálému stlačování meziobratlových plotének, na něž je vyvíjen zhruba o 50% větší tlak, než ve stoje. Bylo by proto bláhové ignorovat skutečnost, že sezení není pro naše tělo ani trochu přirozené. Bohužel řada z nás má sedavé zaměstnání a na kancelářské židli tráví 8 i 12 hodin denně. Abychom minimalizovali alespoň některá rizika (třeba syndrom RSI neboli poškození z opakovaného namáhání), jež jsou se sedavým zaměstnáním spojena, je dobré se na výběr vhodného kancelářské...
více >

Bytové trendy roku 2017: V kurzu je mat, černá barva a minimalismus

24.02.2017
Chcete držet krok s bytovými designéry i v roce 2017? Pak právě vám jsou určeny následující řádky. Prozradíme vám, jaké materiály letos frčí, co je pro letošní sezónu passé a jak naložit s moderními trendy v interiéru tak, aby nepůsobily doslova jako „pěst na oko“, prostor zútulnily a přidaly mu na dojmu. Jste zvědaví? Pohodlně se usaďte, právě začínáme!   Matné povrchy hrají prim V předchozích letech jsme převlékali interiéry do lesklých kovů, jimž vévodil zejména nerez . Ten má však nejlepš...
více >

Kouzlíme se zrcadly ve skříni: 5 tipů, jak s nimi pracovat v interiéru

17.02.2017
„ Řekni mi zrcadlo, kdo je na světě i v zemi zdejší, kdo je tady nejkrásnější ?“ Takovým dotazem častovala zlá královna den co den, noc co noc, své kouzelné zrcadlo, v němž se jednoho dne zjevila spanilá Sněhurka. Předpokládáme, že vy doma takové zrcadlo (díkybohu) nemáte. Věděli jste ale, že s ním můžeme i přesto v interiéru čarovat? Máme pro vás rovnou 5 tipů, jak jeho kouzel využít.   Tip č. 1: Zrcadlové bludiště zvětší interiér Tísníte se v ložnici nebo koupelně? Vyzkoušejte starý známý t...
více >

Rozumím    Další informace