nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556
 » Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

07.12.2016 

Spousta lidí miluje vzhled dřeva a ráda by ho měla, jenže se bojí náročné údržby materiálu a také nechtějí do obývací stěny investovat tolik peněz. Existuje řešení, elegantní kompromis, který dobře vypadá a nevyžaduje moc péče. Podívejte se na něj!

Nábytek z masivního dřeva jako by byl symbolem bohatství a hřejivosti domova. Na pohled vypadá skutečně nádherně a pro větší byty či domy je skutečným požehnáním. Ne všichni si ho však mohou nebo chtějí dovolit. Řešením je zvolit lamino či jiný levnější materiál, který i přes svou podstatu vypadá jako masiv? Není na tom nic složitého.

 

Výhody a nevýhody dřeva: proč přemýšlet o alternativě?

obývací stěna OPALO v dekoru dřeva

Dřevo a dřevěný nábytek má své výhody – vypadá skvěle, vytváří hřejivou atmosféru v místnosti, dá se kombinovat s mnoha barvami, v různých opracováních a provedeních ho lze zasadit do interiéru klasického, moderního, rustikálního i do spousty dalších.

Má však také své nevýhody, kvůli kterým ho část z nás zavrhuje. Prvním aspektem je jeho cena, vyšší než cena srovnatelného kousku nábytku vyrobeného například z lamina. Další nevýhodou, která je pro leckoho nepřekonatelná, je to, že dřevo vyžaduje poměrně hodně údržby, aby i po letech vypadalo dobře a nebylo spíš pro ostudu než pro praktické užívání a potěchu oka.

 

Pak je na řadě přemýšlet o alternativních materiálech, mezi něž řadíme například LTD, DTD, MDF nebo OSB. Tyto zkratky označují deskové materiály lišící se svou hrubostí, uspořádáním či typem pojiva. Zároveň jsou různě pevné, pružné a odolné.

 

obývací sestava z lamina

DTD = dřevotřísková deska bez úpravy povrchu

LTD = laminovaná dřevotřísková deska, nejčastější materiál pro výrobku nábytku

MDF = dřevovláknitá deska vznikající bez použití lepidel, s přirozenější strukturou než LTD

OSB = dřevoštěpkové desky s pilinami lepenými formaldehydovou pryskyřicí, pevné a odolné desky, k výrobě nábytku se však používají jen velmi zřídka

Tyto materiály mají to, co hledáme. Nevyžadují takřka žádnou údržbu, ale v dekoru dřeva vypadají skvěle a věrně dřevo napodobují. Dokonce i tak, že mohou vypadat jako vyrobené z poctivého masivu.

 

 

Levné obývací stěny mohou být krásné

Přesvědčte se sami o tom, že i levné stěny vyrobené z alternativních materiálů mohou dřevo nahradit a z vašeho bytu udělat interiér s hřejivou atmosférou. Nemusíte se o ně přitom starat víc než běžným utřením prachu či očištění vlhkým hadříkem.

Co se ceny týče, kompletní obývací stěna se vzhledem masivu se dá pořídit třeba i za 8 000 Kč

 

Kam dál?

Další články

Co potřebujete k lepšímu zdraví? Obklopit se krásou a designem.

14.08.2017
Štěstí je klíč ke zdravější imunitě Krása rovná se zdraví, protože spokojenost a štěstí zlepšuje vaši imunitu stejně jako zdravá míra slunce v létě. Takže nehleďte jen na užitečnost a pragmatické výrobky. Život bez krásy všude kolem by byl velice pochmurný. Věřte, nebo ne, ale i takový překrásný design z přírodních materiálů, které umocňují vše kolem vás pozitivním nábojem, dokáže divy. Energetické toky ve vašem domě či bytě dokáží posílit váš organismus. Nejen proto, jak působí svým vzhledem, ...
více >

Rozdíl mezi komodou a vitrínou?

08.08.2017
Jak se orientovat mezi vitrínami? Vybírat můžete z mnoha variant různých typů. Existuje chladící vitrína, prosklená vitrína neboli skleněná, kterou naleznete i ve variantě rohové. Tyto modely plní především funkci vystavovací, svých oblíbených předmětů (knih, modelů, atd.), aby se na ně neprášilo. Máte je hezky zaparkované na očích a nepoškodí se. Praktičnost takové vitríny či komody je nedocenitelná. Pozor však, pokud se po bytě pohybují děti a hrají si s předměty létajícími vzduchem, pak by m...
více >

Jaké vybrat typy chladících boxů a tašek na pláž a cesty?

31.07.2017
Proč je chladící box v létě už nezbytnost a podle čeho si vybrat? Chladící tašky či boxy jsou v létě nezbytností a investice i do nejmenšího modelu se vyplatí. Ledničku na zádech nikdo v dnešní době už tahat nemusí. Nikdy nevíte, kde uvíznete, ať už pěšmo nebo po cestě na koupaliště autem či v jiném dopravním prostředku. Podívejme se tedy na kritéria a výhody jednotlivých možností. Ponejvíce se liší chladící tašky zejména dekorem, velikostí a také konstrukcí. Zajímá vás, jak může takový chladíc...
více >