nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Levné obývací stěny, které vypadají jako z masivu. Vyberte si!

Spousta lidí miluje vzhled dřeva a ráda by ho měla, jenže se bojí náročné údržby materiálu a také nechtějí do obývací stěny investovat tolik peněz. Existuje řešení, elegantní kompromis, který dobře vypadá a nevyžaduje moc péče. Podívejte se na něj!
Nábytek z masivního dřeva jako by byl symbolem bohatství a hřejivosti domova. Na pohled vypadá skutečně nádherně a pro větší byty či domy je skutečným požehnáním. Ne všichni si ho však mohou nebo chtějí dovolit. Řešením je zvolit lamino či jiný levnější materiál, který i přes svou podstatu vypadá jako masiv? Není na tom nic složitého.

Výhody a nevýhody dřeva: proč přemýšlet o alternativě?

 

Dřevo a dřevěný nábytek má své výhody – vypadá skvěle, vytváří hřejivou atmosféru v místnosti, dá se kombinovat s mnoha barvami, v různých opracováních a provedeních ho lze zasadit do interiéru klasického, moderního, rustikálního i do spousty dalších.

Má však také své nevýhody, kvůli kterým ho část z nás zavrhuje. Prvním aspektem je jeho cena, vyšší než cena srovnatelného kousku nábytku vyrobeného například z lamina. Další nevýhodou, která je pro leckoho nepřekonatelná, je to, že dřevo vyžaduje poměrně hodně údržby, aby i po letech vypadalo dobře a nebylo spíš pro ostudu než pro praktické užívání a potěchu oka.

 

Pak je na řadě přemýšlet o alternativních materiálech, mezi něž řadíme například LTD, DTD, MDF nebo OSB. Tyto zkratky označují deskové materiály lišící se svou hrubostí, uspořádáním či typem pojiva. Zároveň jsou různě pevné, pružné a odolné.

DTD = dřevotřísková deska bez úpravy povrchu

LTD = laminovaná dřevotřísková deska, nejčastější materiál pro výrobku nábytku

MDF = dřevovláknitá deska vznikající bez použití lepidel, s přirozenější strukturou než LTD

OSB = dřevoštěpkové desky s pilinami lepenými formaldehydovou pryskyřicí, pevné a odolné desky, k výrobě nábytku se však používají jen velmi zřídka

Tyto materiály mají to, co hledáme. Nevyžadují takřka žádnou údržbu, ale v dekoru dřeva vypadají skvěle a věrně dřevo napodobují. Dokonce i tak, že mohou vypadat jako vyrobené z poctivého masivu.

Levné obývací stěny mohou být krásné

Přesvědčte se sami o tom, že i levné stěny vyrobené z alternativních materiálů mohou dřevo nahradit a z vašeho bytu udělat interiér s hřejivou atmosférou. Nemusíte se o ně přitom starat víc než běžným utřením prachu či očištění vlhkým hadříkem.

Co se ceny týče, kompletní obývací stěna se vzhledem masivu se dá pořídit třeba i za 8 000 Kč

 

Zpracování dat
Schovat