nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Moderní, designové a útulné? Ano, se správným nábytkem to jde!

Toužíte po krásném interiéru, který bude jako vystřižený z módních časopisů, ale zároveň chcete dosáhnout vlídného doteku útulného domova jako u maminky? Pokud si myslíte, že se to nedá skloubit, jste na omylu. Musíte jen vybírat ten správný nábytek a doplňky.

Drobný nábytek formuje charakter

Designové interiéry na stránkách časopisů lákají svou čistotou, minimalistickým stylem a jednoduchostí. Na fotografiích to vypadá skvěle a takto prezentované příbytky zvou ihned k nastěhování. A tady je zakopaný ten pes. Tyto interiéry postrádají osobitost. Jsou prázdné a čekají na svého majitele, který do nich vnese kus sebe sama. Ale jak to udělat, aby se z puristického designu nestal kýč? Pár osobních věcí změní celý ráz nového domova k nepoznání.

Začněte u holých stěn. Zde budou vaším přítelem rámečky na fotografie, z nichž lze vytvořit zajímavé koláže. Design rámů by se měl odvíjet od celkového stylu interiéru a barevně jej doladit či naopak ozvláštnit. Dekorativní miska na ovoce na komodě, váza na květiny na stole, zajímavý taburet nebo puf u sedací soupravy, nebo nápaditý paraván pod okny… Všechny tyto drobnosti dodají holému interiéru charakter. V následujících krocích se už stačí držet několika zásadních pravidel, která si hned představíme.

Pravidla pro zabydlení interiéru

  • zahřát a zútulnit - dodat interiéru dostatek textilií v podobě kusových koberců, běhounů, dek a plédů, přehozů na postel či polštářků. Obrovskou službu udělají také záclony a závěsy.
  • dekorovat – ale s citem. Příliš mnoho dekorací ve všech koutech působí lacině a kýčovitě. Vybírejte dekorace, které vás něčím zaujmou, které ladí s nábytkem (např. typem materiálu, barvou, stylem, tematikou…). Sbírka porcelánových slonů všech velikostí není to pravé ořechové, ale pokud bez ní nedokážete žít, najděte jí místo v moderní minimalistické vitríně.
  • zazelenit – květiny jsou životem domova. Zelené rostliny samy o sobě zútulňují, dekorují a příjemně oživí a zabydlí každou místnost, bez ohledu na to, v jakém stylu je zařízena. S pokojovými rostlinami nikdy neuděláte chybu.

Lesk a zář moderního nábytku

Nábytek ve vysokém lesku už nikdy nevyjde z módy. Kuchyňské linky nejrůznějších barev s krásným leskem se stále drží v popředí zájmu nových uživatelům, stejně tak obývací stěny či šatní skříně. Ale my chceme upozornit na lesk kovů.

Blyštivý kov jakékoli barvy, nejen té zlaté/žluté, navozuje dojem luxusu a zároveň dodává kus osobitosti (směle jej může zastoupit i lesklé lamino v barvě kovu). Do této kategorie nábytku, tedy nábytku pro zosobnění a zútulnění, patří menší kousky jako konferenční a odkládací stolky, boxy či komody se zajímavými kovovými úchyty. Kov je zde zastoupen na menších plochách, aby nepůsobil chladně. Takovéto kovové prvky dodají interiéru na zajímavosti. Naopak velké a studené kovové plochy budou budit dojem tovární haly. Proto postupujte opatrně, jak s kovy, tak s dekoračními předměty. Méně je někdy více a váš nový domov si brzy získá svou vlastní tvář.

 

Zpracování dat
Schovat