nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556
 » Nechte si opticky zvětšit prostor ložnice díky netradičním zrcadlům šatní skříně

Nechte si opticky zvětšit prostor ložnice díky netradičním zrcadlům šatní skříně

17.11.2016 

Víte, že první zrcadla jste mohli najít už ve starobylých egyptských pyramidách? Jejich úkol byl jasný – přivádět do honosných hrobek faraonů co nejvíce denního světla. Až mnohem později v nich začali lidé hodnotit svůj zevnějšek. Dnes se ovšem opět vracíme k jejich prapůvodní funkci a v hojné míře je umisťujeme do interiérů, které potřebujeme opticky zvětšit a přinést do nich trochu toho denního světla. Co má společného světlo, zrcadlo, prostor a šatní skříň v ložnici?

 

 

Dřevo, obloukovité vzory a zrcadlo hrají prim

Šatní skříň YORK IX, hnědá, dvířka netradiční

Hned první skříni dominuje oblíbený dřevěný dekor, ale i netradiční pojetí zaoblených tvarů, které u klasických šatních skříní příliš neshledáváme. Černé vlnovky, do nichž je velmi nenásilně vetkána jedna silnější zrcadlová, působí velmi elegantně a vizuálně přitažlivě. Skříň se hodí zejména do propojených předsíní nebo do místností vymalovaných světlou barvou.

 

Symetrická kráska

Milujete symetrické tvary a naopak se vyhýbáte obloukům, protože vám k obdélníkovým či čtvercovým skříním jednoduše nesedí? Pak se vám zaručeně zalíbí takhle kráska, kterou pořídíte v moderním černo-bílém provedení, jež je v současné době velmi populární. Symetrická zrcadlová výplň, uprostřed rozdělená na 4 části, jistě nadchne milovníky netradičních designových kombinací. Skvěle se hodí například do ložnice a místností, kde slunce svítí jen sporadicky.

 

Symbol dokonalosti a harmonie

Šatní skříň KN302, sklo, černá, dvířko designové, LED

Symbol Jin a Jang symbolizuje temnotu, světlo a jejich vzájemnou symbiózu stejně dobře, jako tato vkusná skříň, kterou si prostě zamilujete. Černo-šedá kombinace a zrcadlová polovina čínského znaku naplní příjemnou atmosférou ložnici i šatnu. Nutno podotknout, že v tomto případě jde o opravdu unikátní designový kousek, který bude v místnosti působit silně dominantně. Skříň je navíc v horní části vybavena LED osvětlením.

 

Oblé hrany podruhé

šatní skříň BARCELONA 250 černá, dvířka netradiční, tvar netradiční, LED podsvícení

Pokud jste neměli zakulacených tvarů dost, pak připojíme ještě tuhle netradiční skříň, jejíž převážnou část tvoří především zrcadlová výplň. Nabízí dostatek prostoru pro hodnocení vaší vizuální přitažlivosti a díky LED osvětlení v horní části a správnému umístění v místnosti (ideálně naproti okna) přináší do interiéru také maximum denního světla.

 

Závěrečná třešnička na dortu

Závěr tohoto článku bude patřit rozložité krásce, jejíž tvary vás utvrdí v tom, že na velikosti doopravdy záleží! Velkolepá zrcadlová skříň, která nabízí maximum úložného prostoru, se stane dominantou ložnice, šatny nebo dětského pokoje. Místnost opticky zvětší a prosvětlí díky několika obřím zrcadlům, jež jsou její součástí. Bílá barva skříně je opět pro menší interiéry doslova jako stvořená.

 

Podpořte sílu zrcadel…zrcadly!

Z výše uvedeného vyplývá, že zrcadlo není potřeba věšet pouze na zeď. Může být součástí také vaší skříně, nebo i stolu či nábytku do obývacího pokoje. Abyste prostor ještě více opticky zvětšili a dodali mu na útulnosti, zaměřte se třeba na mozaiky vyrobené z barevných zrcadlových sklíček nebo další netradiční zrcadlové doplňky. Uvidíte, že takové zrcadlo rozhodně nepatří pouze do koupelny.

Čtěte dál na podobná témata!

Další články

Vybíráte křeslo do pracovny? Máme pro vás 7 reprezentativních kousků

23.03.2017
Při sezení dochází k neustálému stlačování meziobratlových plotének, na něž je vyvíjen zhruba o 50% větší tlak, než ve stoje. Bylo by proto bláhové ignorovat skutečnost, že sezení není pro naše tělo ani trochu přirozené. Bohužel řada z nás má sedavé zaměstnání a na kancelářské židli tráví 8 i 12 hodin denně. Abychom minimalizovali alespoň některá rizika (třeba syndrom RSI neboli poškození z opakovaného namáhání), jež jsou se sedavým zaměstnáním spojena, je dobré se na výběr vhodného kancelářské...
více >

Bytové trendy roku 2017: V kurzu je mat, černá barva a minimalismus

24.02.2017
Chcete držet krok s bytovými designéry i v roce 2017? Pak právě vám jsou určeny následující řádky. Prozradíme vám, jaké materiály letos frčí, co je pro letošní sezónu passé a jak naložit s moderními trendy v interiéru tak, aby nepůsobily doslova jako „pěst na oko“, prostor zútulnily a přidaly mu na dojmu. Jste zvědaví? Pohodlně se usaďte, právě začínáme!   Matné povrchy hrají prim V předchozích letech jsme převlékali interiéry do lesklých kovů, jimž vévodil zejména nerez . Ten má však nejlepš...
více >

Kouzlíme se zrcadly ve skříni: 5 tipů, jak s nimi pracovat v interiéru

17.02.2017
„ Řekni mi zrcadlo, kdo je na světě i v zemi zdejší, kdo je tady nejkrásnější ?“ Takovým dotazem častovala zlá královna den co den, noc co noc, své kouzelné zrcadlo, v němž se jednoho dne zjevila spanilá Sněhurka. Předpokládáme, že vy doma takové zrcadlo (díkybohu) nemáte. Věděli jste ale, že s ním můžeme i přesto v interiéru čarovat? Máme pro vás rovnou 5 tipů, jak jeho kouzel využít.   Tip č. 1: Zrcadlové bludiště zvětší interiér Tísníte se v ložnici nebo koupelně? Vyzkoušejte starý známý t...
více >

Rozumím    Další informace