nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Rozdíl mezi komodou a vitrínou?

Jak se orientovat mezi vitrínami?

Vybírat můžete z mnoha variant různých typů. Existuje chladící vitrínaprosklená vitrína neboli skleněná, kterou naleznete i ve variantě rohové. Tyto modely plní především funkci vystavovací, svých oblíbených předmětů (knih, modelů, atd.), aby se na ně neprášilo. Máte je hezky zaparkované na očích a nepoškodí se. Praktičnost takové vitríny či komody je nedocenitelná. Pozor však, pokud se po bytě pohybují děti a hrají si s předměty létajícími vzduchem, pak by mohlo dojít nejen k poškození nábytku a potažmo i rozsypanému sklu, ale i k ublížení ratolestí. Proto se doporučuje dbát na zvýšenou opatrnost a dozor nebo umístění do klidného koutku v rohu místnosti. Nároky na údržbu nejsou vysoké, pokud si děti nebudou hrát na kolonizaci Marsu a střílet umělý sníh nebo hasit silným proudem vody vzniklý požár.

Vitríny všech tvarů, kam se podíváš

V každém případě můžete také vyzkoušet závěsné vitríny. Některé vypadají jako závěsné skříňky a šetří mnoho prostoru díky rozměrům do šírky. Závěsná vitrína AUGUST s ocelovým rámem. A vzhledem lákají k nahlédnutí. Vyrábějí se v mnoha variantách materiálů a barev. Konkrétně nástěnná vitrína August obsahuje vyklápěcí dvířka směrem nahoru, čímž usnadňuje otevírání a zavírání. Sklo v matném provedení v barvě hnědého Antisolu se vkusně doplňuje s materiálem MDF a lamina v nerezu. Tato masivní záležitost vynikne zejména v ložnici a v moderním stylu jednoduchého designu například v kuchyni.

Můžete si pořídit i venkovní vitríny nebo do sklepa domácí chladící vitríny, až po celé vinotéky, jestliže patříte k nadšeným znalcům vína. Některé typy vitrín jsou určeny primárně pro sběratele, dokonce se jim i říká sběratelské vitríny. Ocení je modeláři a další nadšenci různých směrů umění, kdy je nezbytné ukrývat své trofeje na očích za průhlednou zdí bezpečí. Pokud máte doma mnoho sošek a nevíte, kam s nimi, najdou si své místečko rovněž v krásné vitríně.

Takže kvízem jsme se procestovali ke konci a ano, uhodli jste zásadní rozdíl, pokud si myslíte, že hlavní odlišnost spočívá v tom, že vitrína obsahuje průhled a materiál ze skla, zatímco komoda se pyšní zejména úložným prostorem a neprůhledností, takže vše zůstává návštěvám skryté.

Zpracování dat
Schovat