nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Sžijte se s barvami vládnoucího ročního období. Sluší především komodám

Nudí vás obyčejné dřevo? Vsaďte na podzimní a zimní barvy. Hlavní roli na této paletě hraje modrá, šedá a všechny zemité odstíny, které se dobře kombinují s dalšími barvami a materiály. Novou koloraturu můžete vnést do bytu na jednom kusu nábytku a změna bude ihned patrná. Ideálním kouskem jsou komody.

Modrá pro dobrou náladu

Modrá barva patří mezi uklidňující barvy. Není proto divu, že ji většina lidí označuje za svou oblíbenou, aniž by tušili proč. Je zkrátka líbivá, má pozitivní energii a i když patří mezi studené odstíny barevného spektra, nemusí to nutně znamenat, že vám v soužití s ní bude doma zima.

Umístíte-li do neutrálně laděné místnosti jeden kus modrého nábytku, posunete tím celou barevnou scenérii o několik levelů výš. Žádná pestrobarevná divočina a zároveň žádné nudné zákoutí. S modrou se budete cítit dobře.

Uklidňující zemité tóny

Zemité odstíny barev ovládají trendy už druhou sezónu, a to nejen v módě, ale také v oblasti bydlení. A na výsluní zůstanou ještě dlouho. Není ale nutné řídit se trendy, zemité barvy jsou vhodné i z jiných důvodů. Tím hlavním je jejich schopnost vytvořit vlídnou atmosféru.

Druhým důvodem je jejich pestrost a kombinovatelnost. Mezi zemité barvy se řadí béžová, hnědá, khaki, hořčicová, ale také tmavomodrá nebo fialová. A skloubit můžete všechny najednou. Vedle sebe vypadají dobře, stejně tak na dřevěném podkladu či textiliích.

Žádná šedá myš

Šedá vzniká smícháním černé a bílé. Na rozdíl od nich je ale univerzálnější. Také se hodí všude, není však temná ani příliš světlá. Šedá bývá spojována s rozumem a myšlením. A právě dobře promyšlené interiéry na ni nezapomínají. Je sice označována za barvu všednosti a obyčejnosti, ale i obyčejné věci mohou změnit život k nepoznání. Stejně tak mohou zásadně vylepšit vaše bydlení.

Šedá komoda není žádná šedá myš ztrácející se v davu. Vedle světlého dřevěného nábytku bude skvěle vynikat, aniž by na sebe strhávala veškerou pozornost. Je-li váš domov naopak pestrobarevný, dokáže zmírnit divokost přítomných barev.

Zpracování dat
Schovat