nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Dřevěný zahradní nábytek

Cena
Cenový limit
HAPPY GREEN Lavička zahradní CLASSIC
HAPPY GREEN Lavička zahradní CLASSIC
Líbí se  (160)
- 7 %
1 499 Kč
1 399 Kč
Šířka113 cm
Hloubka52 cm
Výška74 cm
K DISPOZICI
Křeslo pevné LEEDS
Křeslo pevné LEEDS
Líbí se  (135)
1 999 Kč
Šířka58
Hloubka55
Výška94
K DISPOZICI
HAPPY GREEN Lavička zahradní TANSSI
HAPPY GREEN Lavička zahradní TANSSI
Líbí se  (109)
- 7 %
1 499 Kč
1 399 Kč
Šířka122 cm
Hloubka61 cm
Výška83 cm
K DISPOZICI
Zahradní křeslo pevné NASHVILLE
Zahradní křeslo pevné NASHVILLE
Líbí se  (99)
2 569 Kč
Šířka61
Hloubka73
Výška101
K DISPOZICI
nahoru
dalších  36
položek:

Dřevěný zahradní nábytek

Asi se nenajde nikdo, kdo by nepodlehl kráse a kouzlu dřeva. A takový dřevěný nábytek na zahradě se zkrátka a jednoduše perfektně vyjímá. Pokud zvažujete jeho pořízení, měli byste si odpovědět na následující řádky.

Máte pro zahradní nábytek dostatek prostoru?

Ačkoli dnes již můžete vybírat zahradní nábytek z nepřeberného množství typů a rozměrů, na miniaturním zeleném plácku mohou honosné kusy dřeva působit dosti komicky. Proto v první řadě zohledněte, zda máte vůbec na zahradě dostatek prostoru, který je možno zahradním nábytkem vyplnit.

Zvolit exotiku nebo tuzemské dřeviny? 

Každé dřevo má pochopitelně své výhody a nedostatky. V současnosti hojně dovážený a preferovaný nábytek z teaku, bangkiraie, eukalyptu, mahagonu, meranti nebo durianu obvykle velmi dobře odolává vlhkosti a není napadán tuzemskými škůdci. Na druhou stranu si za tento „komfort“ odpovídajícím způsobem připlatíte. Naproti domu nábytek z tuzemských dřevin smrku, borovice, akátu nebo modřínu pořídíte výrazně levněji. Nevýhodou je však náročnější (avšak méně častá) údržba.

Jak dřevěný nábytek na zahradě udržovat?

Podle typu lazury, ale i konkrétního dřeva vám může dřevěný zahradní nábytek sloužit zhruba tři až pět let. I zde je ovšem důležitá pravidelná údržba, která se liší u jednotlivých druhů dřeva. Obecně byste však měli dbát na to, ať nábytek nevystavujete přílišné vlhkosti. Ideální také je, pokud ho umístíte do stinného místa, kam nebudou během dne dopadat přímé sluneční paprsky, které by mohly způsobit vyblednutí barvy.

Jak o nábytek pečovat mimo sezónu?

Po skončení sezóny doporučujeme nábytek umístit nábytek do nevytápěných a suchých prostor, kde proudí dostatek vzduchu.

Jak zbavit zahradní nábytek nečistot? 

Dřevěný nábytek můžete zbavit nečistot pomocí vysokotlakých čističů. Znečištěný nábytek nejprve nízkým tlakem vyčistíte a necháte oschnout. Poté můžete nanést impregnační prostředek, který nábytek chrání před opětovným znečištěním. 

Zpracování dat
Schovat