Kouzlíme se zrcadly ve skříni: 5 tipů, jak s nimi pracovat v interiéru

„ Řekni mi zrcadlo, kdo je na světě i v zemi zdejší, kdo je tady nejkrásnější ?“ Takovým dotazem častovala zlá královna den co den, noc co noc, své kouzelné zrcadlo, v němž se jednoho dne zjevila spanilá Sněhurka. Předpokládáme, že vy doma takové zrcadlo (díkybohu) nemáte. Věděli jste ale, že s ním můžeme i přesto v interiéru čarovat? Máme pro vás rovnou 5 tipů, jak jeho kouzel využít.

Tip č. 1: Zrcadlové bludiště zvětší interiér

Tísníte se v ložnici nebo koupelně? Vyzkoušejte starý známý trik a místnost opticky zvětšete. Stačí naproti sobě umístit dvě stejná nebo tvarově rozdílná zrcadla , či šatní skříně se zrcadlem přes celou plochu dveří, čímž vytvoříte tzv. zrcadlové bludiště. Díky tomuto jednoduchému triku vznikne iluze nekonečného prostoru. Jen dávejte pozor, aby se vám z ní nezamotala hlava.

 

Tip č. 2: Vsaďte na vertikální zrcadlo

Vybíráte novou skříň do ložnice nebo šatny, kde bojujete s každým centimetrem volného místa? Aby místnost nepůsobilapříliš stísněně, vyberte takovou skříň, jejíž součástí je úzké vertikální zrcadlo. To totiž místnost opticky rozšíří a přidá jí pár metrů na výšku.

 

Tip č. 3: Zrcadlo jako zdroj světla

Bojujete s tmavým interiérem orientovaným na nešťastnou světovou stranu, kam slunce během dne prakticky vůbec nezavítá? I v takovém případě mohou pomoci zrcadla! Stačí do místnosti umístitvětší světelný zdroj, naproti kterému postavíte třeba skříň s rafinovaným zrcadlem, jež bude světlo odrážet. Malá optická iluze a trocha fyziky dokážou zázraky!

getimage (59)getimage (60)
 

Tip č. 4: Vsaďte na zrcadlení barev

V interiéru můžete kromě zrcadel kouzlit také s barvami. Aby byl efekt dokonalý, zvolte dvě různé barvy a vhodné zrcadlo. Jedna z barev by měla být bledší a druhá podobného odstínu, ale výrazně tmavší (kupříkladu tón v tónu). Při malování stačí natřít tři stěny světlou barvou a čtvrtou stěnu barvou tmavou. Zrcadlo následně usaďte ke stěně vymalované tmavou barvou. Pokoj opticky zvětšíte a použité barvy budou v kombinaci vlastního odrazu v zrcadle daleko intenzivnější.

 

Tip č. 5: Pár metrů navíc

Místnost opticky zvětšíte, pokud do ní umístíte velké zrcadlo. V tomto případě dosáhnete skvělého efektu s použitím zrcadla na skříni. Abyste ale stále nemuseli běhat s prachovkou, sprejem a hadříkem v ruce, stačí, když budou zrcadlem opatřeny pouze vnitřní dveře skříní. Jednoduše tak znásobíte hloubku prostoru a přidáte mu na velkorysosti.

getimage (61)
 

Co o zrcadlech v interiéru říká Feng Shui?

Čínské učení o harmonii se kromě jiného samozřejmě zabývá takéumístěním zrcadel v interiéru. Pokud umístíte zrcadlo naproti jídelního stolu, podle zásad Feng Shui by vám mělo toto rozhodnutí přinést bohatství a hojnost. Zrcadla v koupelně přináší do místnosti vodní živel a novou energii. V ložnici ale se zrcadly opatrně. Při jejich rozvržení dbejte na to, ať se v zrcadle z postele nevidíte a také, ať není zrcadlo umístěno naproti dveřím.

getimage (62)getimage (63)
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení