Obývací pokoj

Nejprodávanější

9974 položek celkem
Židle, modrá / chrom, MABEL 2 NEW
780 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U tyrkysová
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U světle šedá
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U šedá
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 šedá
22 387 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U béžová
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U hnědá
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-2U zelená
24 841 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 hnědá
22 387 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 zelená
22 387 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 tyrkysová
22 387 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 světle šedá
22 387 Kč
Obývací stěna Robin lefkas/zelená
3 489 Kč
Obývací stěna Robin zelená/lefkas
3 489 Kč
Sedací souprava Norway UNI 2F-R-1 béžová
22 387 Kč
Čalouněný trojsedák WINSTON 3 teak/šedá
11 700 Kč
Lavice - úložný prostor TOURS černá
2 250 Kč
Čalouněný křeslo WINSTON 1 teak/šedá
6 400 Kč
Čalouněné křeslo RELAX 1 bílá/šedá
3 600 Kč
Čalouněný dvojsedák RELAX 2 bílá/šedá
5 490 Kč
Lavice - úložný prostor TOURS bílá
2 250 Kč
Čalouněné křeslo GAZEL 1 černá/hnědá
2 590 Kč
Čalouněný trojsedák GAZEL 3 černá/hnědá
4 580 Kč
Konferenční stolek HOOD 1 dub teak
2 750 Kč
Konferenční stolek HOOD 2 dub hnědý
2 550 Kč
Taburet CUBIX II černá látka
900 Kč –9 %
820 Kč
Taburet CUBIX II hnědá látka
900 Kč –9 %
820 Kč
Taburet CUBIX II modrá látka
900 Kč –9 %
820 Kč
Nahoru
Další produkty

OBÝVACÍ POKOJ

Abyste při výběru nábytku, který je bezpochyby dominantním prvkem v obývacím pokoji, netápali a nerozhodně nekrčili rameny, sepsali jsme pro vás nejčastější otázky. Nechte se inspirovat!

K ČEMU VŠEMU BYCHOM MĚLI OBÝVACÍ POKOJ UZPŮSOBIT?

K čemu bude váš obývací pokoj sloužit? Ideální obývák by měl:

  • nabídnout odpočinkovou zónu vám, obyvatelům konkrétního bytu,
  • hostit návštěvy,
  • reprezentovat v případě, že v něm budete řešit pracovní záležitost, která si v každém případě vyžaduje důstojné prostředí.

JE LEPŠÍ MALÝ A NÍZKÝ, NEBO PROSTORNÝ A VYŠŠÍ NÁBYTEK?

Obecně platí, že čím menší je obývák či celý byt, tím menší nižší by měl být nábytek – můžeme se zde bavit jak o obývacích stěnách, tak například o skříňkách či o gaučích. 

JAKÝ STYL V OBÝVACÍM POKOJI ZVOLIT A JAK PODLE NĚJ VYBRAT NÁBYTEK?

Styl bydlení závisí na prioritách každého z nás. Někdo má rád modernu a minimalismus, jiný tíhne k rustikálnímu stylu, další touží po retro nebo vintage provedení. Jakmile si promyslíte, jaký styl se vám líbí, můžete se směle pustit do výběru nábytku, který bude tomuto stylu vyhovovat.

Výběr stylu obývacího pokoje však laďte se stylem celého vašeho bydlení. Není například vhodné zvolit do kuchyně masivní rustikální nábytek a do obývacího pokoje vsadit několik minimalistických věcí bez sebemenší návaznosti na styl kuchyně.

Chcete-li si zařídit obývací pokoj pěkný, útulný a reprezentativní zároveň, neuděláte chybu s žádným z moderních kousků, které pro vás máme připraveny v nabídce. Jde o nábytek kvalitní a moderně elegantní.

PROČ SE DO LOŽNICE HODÍ STYL PROVENCE?

Nábytek ve stylu Provence je obvykle dekorován jemnými vzory nebo ladnými vyřezávanými liniemi, není tedy úplně v souladu s moderním puristickým stylem, ale to neznamená, že s ním nejde kombinovat. Nelze mu upřít ženskost, ale rozhodně není zženštilý. Vedle světlé vyřezávané a romanticky vzhlížející komody bude skvěle vypadat černé kožené křeslo v pánském stylu a naopak.

Francouzská Provence patří mezi oblíbené oblasti díky svému osobitému kouzlu, historii a samozřejmě všudypřítomné levanduli. Levandule je pro tuto oblast typická a odráží se to i v designu. Mezi barvy, které jsou pro styl Provence charakteristické, patří právě levandulová a všechny další odstíny fialové. A fialová znamená klid a harmonii.

JAKOU BARVU NÁBYTKU ZVOLIT A PODLE ČEHO?

Nábytek se dnes vyrábí v rozmanitých barvách, ať už jde o samotnou kostru, nebo například barvu čalounění na sedacích soupravách či křeslech. Je důležité si stanovit, zda chceme barvu nábytku přizpůsobit barvě výmalby obývacího pokoje, nebo zda si vybereme barvu libovolně a podle ní potom upravíme výmalbu:

  • k tmavší výmalbě (třeba k fialové či červené) bychom měli zvolit světlejší nábytek,
  • světlé výmalbě (například bílé a béžové) můžeme pořídit tmavší nábytek.
  • U čalounění se zase řiďme tím, že barva čalounění by neměla v kombinaci s barvou výmalby působit příliš kontrastně až rušivě – výrazná by měla být jen jedna barva (čalounění, nebo výmalba).

V JAKÉM POŘADÍ SI VYBRAT KONKRÉTNÍ NÁBYTEK PRO KONKRÉTNÍ ÚČELY?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, vyjděme však z toho, že základem obýváku je gauč správně vybraná obývací stěna. Můžete si pro začátek stanovit favority v těchto dvou sekcích a potom začít kombinovat, co se k sobě hodí. Teprve později přijdou na řadu věci s nižší účelovou prioritou – skříňky, poličky a doplňky, které by měly ladit právě s gaučem a stěnou.

 

MŮŽE BÝT LEVNÝ NÁBYTEK DO OBÝVACÍHO POKOJE TAKÉ KVALITNÍ, NEBO JE KVALITNÍ JEN TEN LUXUSNÍ A DRAŽŠÍ?

Samozřejmě, levný nábytek je také kvalitní. Cena se může lišit v závislosti na použitých komponentech a velikosti nábytku – na levnější sedačky najdeme častěji látkové čalounění a menší velikost, za vyšší cenu zpravidla získáte pravou kůži, větší rozměr, nebo například nebo složitější systémy (třeba rozkládací nábytek). U luxusních produktů se mnohdy jedná o masivní dřevo a u levnějších o lamino, přesto však i majetnější lidé často volí lamino, a to pro jeho skvělé vlastnosti. K těm patří třeba jednoduchá údržba i skvělý vzhled.