I velký byt může být kříž. Jaký nábytek vybírat do velkých místností?

Věčně se řeší téma „Jak zařídit malý byt“. Ano, málo místa je problém, obzvlášť, chcete-li tam vtěsnat hodně nábytku nebo více lidí. Ale představte si, že najednou máte opravdu obrovský obývák, v něm standardní nábytek a pokoj vypadá stále poloprázdný…

 

Jak zařídit velký obývací pokoj

Každý sní o prostorném bytě, kde mu nic nebude bránit v rozletu, natož pak metry čtverečné. Ale ona to zase taková výhra být nemusí. Velké místnosti jsou super. Ale! I když je vybavíte standardní skladbou obývacího nábytku, tedy pohovkou, konferenčním stolkem, televizní sestavou a nějakou skříňkou nebo komodou, pořád se mohou zdát málo vybavené a holé. Problém vězí především v rozestavění nábytku. Zapomeňte proto na klasiku a lá všechno ke zdi, a rozestavte nábytek do prostoru.

Do středu místnosti samozřejmě nepostavíte televizní stolek, ale pohovku. V ideálním případě sestavu pohovek a křesel, nebo rozlehlou sedací soupravu. Při výběru se nezapomeňte soustředit i na zadní část nábytku. Některé pohovky mohou mít zezadu jiné polstrování, protože se počítá s jejich umístění u stěny.

Je-li kolem sedačky ještě dostatek volného prostoru, postavte za ní dlouhý úzký odkládací stolek pro dekorace a květiny. Nezapomeňte také na doplňky a textilie. Dojem pohodlí a útulnosti dodá kusový koberec, klidně více kusů poskládaných do zajímavé mozaiky.

getimage (25)_2getimage (26)_1
 

Jak vyladit velkou ložnici

I v ložnici platí pravidlo „centrování“, tedy odstup ode zdí. Šatní skříně a komody ponechejte u stěny, ale manželské lůžko postavte pěkně do prostoru, ideálně čelem směrem k oknu. Takto v prostoru se nejlépe vyjímají lůžka s vysokým čelem, případně s nebesy či stále oblíbené modely s náznakem nebes(vysokými postranními sloupky). Dovolit si také můžete neobvyklé tvary, tedy kulaté nebo půlkruhové lůžko, které při takovém umístění lépe vynikne. Místo standardních malých nočních stolků můžete zvolit větší kousky s úložným prostorem.

Opět nezapomínejte na doplňky. Vybavit musíte všechny plochy, tedy i podlahy a stěny. Kusový koberec pod lůžkem nebo metrážový koberec s vysokým vlasem dodají ložnici vřelejší a hřejivou atmosféru. A své udělají také vzorované tapety.

getimage (27)
 

Jak na velkou kuchyň s jídelnou

Ať už je potřeba zařídit jednu místnost, tedy kuchyň spojenou s jídelním koutem, nebo dva samostatné pokoje, pracujte s prostorem obdobně, jako u výše popsaných příkladů. Samostatná jídelna může kromě jídelní sestavy obsahovat také další nábytek. V zákoutí si vytvořte příjemný koutek na čtení či klábosení, případně využijte prostor k umístění knihovny či vitrín pro sváteční servis a dekorace.

Ve velké kuchyni se nabízí krásné uspořádání kuchyňské linky do tvaru U, případně do tvaru L a využití populárního snídaňového pultu. Velmi moderní a praktický je také kuchyňský ostrůvek, který si mnoho domácnosti z důvodu nedostatku místa nemůže dovolit. Tato varianta rozmístění kuchyně je asi z hlediska využití prostoru nejideálnější.

getimage (28)getimage (29)
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení