Milujeme všechno, co se blýská! I nábytek. Víte, kam se hodí?

Lesklý nábytek se stále drží na špici, co se oblíbenosti týče. Nejčastěji se s ním setkáte v kuchyních, kde je hladký lesklý povrch více než žádoucí. Lesklé plochy se hodí všude tam, kde chcete reprezentovat, tedy kromě kuchyně také obývák nebo koupelna a předsíň. Lesklý nábytek je univerzální a zároveň jedinečný.

Lesk v kuchyni

Lesklé povrchy působí na první pohled moderně i luxusně zároveň. A takový nábytek upoutá pozornost. V případě kuchyňské linky v tzv. vysokém lesku se dá mluvit až o oslnění. Oslnění v dobrém slova smyslu samozřejmě, oslnění krásou.

V předešlých letech se lidé lesklým kuchyní vyhýbali a to z praktického důvodu – údržba těchto povrchů byla celkem náročná. Na skříňkách byl patrný každý otisk prstu a neustále se muselo leštit. A uklízet stále dokola čistou kuchyň nikoho nebavilo. Dnes je situace samozřejmě jiná. Lesklé povrchy se do českých kuchyní vracejí a jejich údržba je díky novým výrobním technologiím snadná. I tak je ale lepší volit spíše světlejší odstíny, kde nečistoty a otlaky nejsou tolik patrné. A pokud nějaké vzniknout, stačí je setřít vlhkým hadříkem.

getimage (9)getimage (10)
 

Blyštící se koupelna

Do koupelen mnoho lidí často volí dřevěný nábytek s matným povrchem, nejlépe v přírodních barvách, které krásně kontrastují s chladnými kachličkami. Lesklý nábytek koupelnám ale také sluší. A těm maličkým ještě opticky dodá nějaký ten centimetr navíc. Jeho schopnost odrážet světlo se dá využít při instalaci osvětlení a získat tak zajímavé odrazy světla a sympatické odlesky.

Do koupelny vybírejte vždy jen nábytek, který je do tohoto prostoru určený, a to především v případě lesklých skříněk. Na povrchu jsou obvykle použity speciální barevné lesklé folie, které odolávají vlhkosti. Umístíte-li do koupelny obyčejnou lesklou skříňku, začne vám v rozích vlivem vlhka brzy bobtnat a loupat se.

getimage (11)
 

Lesk a malý obývák

Jak už bylo uvedeno, lesklé povrchy opticky zvětšují prostor. Bílý lesklý nábytek má navíc schopnost místnost více prosvětlit. Do malých obývacích pokojů s nedostatkem denního světla je to ideální volba. Podaří-li se vám umístit např. lesklou obývací stěnu proti oknu, bude odrážet pronikající světlo do prostoru, jako by na jejím místě bylo druhé okno.

Pokud máte z jakýchkoli důvodů obavy pořídit si do obýváku tmavý nábytek, třeba právě kvůli nedostatku světla, poohlédněte se po tom s vysokým leskem. Černé nebo šedé skříňky v tomto provedení působí velmi luxusně a jejich schopnost odrážet světlo problém s temnou místností vyřeší.

getimage (12)getimage (13)
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení