Vyjděte z davu: 3 originální styly bydlení a nábytek, který si zamilujete

Chcete bydlet originálně? Toužíte po interiéru se stylovým nábytkem, ve kterém bude patrná vaše osobnost nespoutaná pravidly a konvencemi? Pak se zaměřte na boho, industrial nebo avantgardu. Tyto styly bydlení vám pomohou najít cestu ven.

Jako bohémové

Bohémský styl, jinak zvaný také boho, se v poslední době rozmohl mez jedinci vyznávajícími přírodní hodnoty. Je to styl pro všechny bezstarostné a umělecky založené duše oddávající se nespoutanému životu. Příbytky takovýchto osobností jsou plné energie a dobré nálady.

Nábytek a doplňky vládnoucí bohémskému stylu jsou nejčastěji z přírodních materiálů. Surové neopracované dřevo, kůže, ratan, proutí, sláma a ušlechtilé tkaniny ze lnu a konopí, jednobarevné i vzorované, vám budou věrnými společníky po celém domě.

Boho styl je styl plný kontrastů. Nelze zde mluvit o designu a zároveň se můžete obklopit trendy designovými kousky. Žádné napodobeniny, jen čistý originál a příroda. V boho domácnosti nesmí chybět rostliny, ale také sošky, svícny, obrazy a další osobité dekorace.

getimage (31)getimage (30)
 

Ve stylu průmyslové doby

Industriální styl se drží v popředí zájmu designérů a architektů už několik let a ze scény hned tak neustoupí. Zamilovali si ho pro jeho jednoduchost. Jeho základem jsou přiznané materiály. Charakteristickým znakem většiny industriálních interiéru jsou neomítnuté stěny – odhalené cihly, kamenné zdivo nebo dokonce beton zde dostávají nový a krásný rozměr.

Nábytek vystihující industriální styl by se dal pospat zcela jednoduše – vypadá tak, jako byste jej donesly přímo z nějaké výrobní haly. Kovové skříňky, plechové stolky, železné stoličky. Prostoru pak dominují obrovská „tovární svítidla“ a velké nástěnné hodiny připomínající ciferníky na nádraží. Nesmí chybět doplňky v podobě drobných rádoby opotřebených úložných krabic a boxů ze dřeva, oblíbený je také paletový nábytek.

publicdoc-3-42_-1_-1_150609
 

Stylová avantgarda

Avantgardní styl bydlení vznikl navzdory tradicím. V podstatě představuje všechno to, co by si obyčejný konzervativně smýšlející člověk doma neuměl vůbec představit. Je to únik od klasiky a obyčeje.

Základním prvkem avantgardního bydlení jsou geometrické tvary a stejně jako u předchozího industriálního stylu také cihly a beton. K nim se dále přidává plast a výrazné barvy jako oranžová, žlutá, červená, fialová a jejich kombinace.

Avantgarda na první pohled šokuje, ale to není její prvoplánový účel. Avantgardní styl má ukázat, že lze zkombinovat i zdánlivě nekombinovatelné kousky – moderní minimalistický plastový nábytek se starožitným dřevěným, elegantní sklo s drsným kamenem nebo moderní laminát s přírodním proutím.

publicdoc-4-36_-1_-1_67468getimage (32)
 
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení