Zaostřeno na záhlaví: nepodceňujte význam čela u nového lůžka

Čelo postele není jen dekorativní prvek, na to byste měli při pořizování nové postele pamatovat. Jeho výška, tvar i zdobnost může razantně změnit styl celé ložnice. Které je tedy to pravé pro vaši ložnici?

Na velikosti záleží

Vysoké čelo je známkou vysoké inteligence. Vysoké čelo postele vypovídá o citu pro detail a vybraném vkusu. Čelo postele hraje stejně důležitou roli, jako třeba kvalitní matrace nebo rošty. I čelo má vliv na kvalitní spánek. Funguje jako zábrana proti průvanu, opora a v neposlední řadě také navozuje pocit bezpečí, bez něhož by byl náš spánek narušený a neustále přetrhávaný. Pokud vaše postel pořádné čelo nemá, tak už možná znáte důvod, proč se dobře nevyspíte.

Vysoké čelo je sice krásné a odpovídá posledním trendům v bytovém designu, ale ne každý patří mezi jeho zastánce a ne každé ložnici musí slušet. Příliš vysokému čelu se rozhodně vyhněte, máte-li panelákovou ložnici s minimem místa. V pokoji, kde se akorát tak zvládnete otočit u skříně, by taková postel působila příliš robustně a zbytečně by jí opticky ubírala na centimetrech. V takovém případě se hodí postel s čelem nízkým, jednoduchým, ideálně hladkým dřevěným.

getimage (11)getimage (15)

Čelo s důležitou funkcí

Malý prostor si zaslouží jednoduchost. Místo kolem postele můžete využít jinak, třeba k zavěšení polic a skříněk, které kolem čela vytvoří designový multifunkční prvek s maximálním využitím. A stejně jako místo kolem postele se dá využít i prostor pod ní. Lůžka s důmyslně navrženým ukládáním v podobě zásuvek nebo výklopných roštů jsou v malých bytech velmi populární a při nedostatku úložného prostoru v domácnosti si je hned zamilujete.

A u úložného prostoru ještě zůstaneme. Na český trh se opět dostávají lůžka s multifunkčním čelem. Nazýváme je postele se záhlavím. Záhlaví se v tomto případě skládá z čela připomínajícího podlouhlý policový díl se skříňkami a integrovanými nočními stolky. Vše v jednom kuse a jednotném designu spolu s lůžkem. Tato moderní postel představuje výjimku v pravidle o minimalismu v malé ložnici. Úložný prostor, který tímto kusem nábytku získáte, odlehčí vaší ložnici a dodá jí potřebný řád a jednotnost.

getimage (16)
 

Královský design moderních postelí

Když je téma zavedené na čela postelí, nemůžeme vynechat oblíbená celočalouněná lůžka a jejich zdobné klenoty. Vysoká klenutá čela zdobená knoflíky a výšivkami se tlačí do popředí zájmu všech designérů i prodejců, ovšem nejen tento styl vévodí čalouněným postelím.

Stejně jako manželská lůžka z masivu i ta celočalouněná mohou nést přívlastek minimalistická či klasická. Neholdujete-li zdobným prvkům, najdou se i pro vás modely, u kterých je jednoduchý vzhled předností. Hladký koženkový povrch či kostkovaná členitost čela s jemnou tkaninou si bude skvěle rozumět jak s rustikálně laděnou ložnicí, tak s nábytkem, kterému vládne lesk a výrazné barvy.

getimage (17)getimage (18)
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení