nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Slunečníky

Filtr parametrů
ŠířkaHloubkaVýška
Cena
Cenový limit
ŠířkaHloubkaVýška
HAPPY GREEN Slunečník závěsný LUGO 300 cm, tmavě zelený
HAPPY GREEN Slunečník závěsný LUGO 300 cm, tmavě zelený
Líbí se  (101)
- 5 %
2 099 Kč
1 999 Kč
Šířka300 cm
Hloubka300 cm
Výška240 cm
K DISPOZICI
HAPPY GREEN Slunečník závěsný LUGO 300 cm, béžový
HAPPY GREEN Slunečník závěsný LUGO 300 cm, béžový
Líbí se  (59)
- 5 %
2 099 Kč
1 999 Kč
Šířka300 cm
Hloubka300 cm
Výška240 cm
K DISPOZICI
HAPPY GREEN Slunečník s kličkou 230 cm, dark blue
HAPPY GREEN Slunečník s kličkou 230 cm, dark blue
Líbí se  (57)
- 7 %
749 Kč
699 Kč
Šířka230 cm
Hloubka230 cm
Výška217 cm
K DISPOZICI
nahoru
položek:

Slunečníky

Aby byl čas strávený na zahradě co nejpříjemnější, mnozí její majitelé se rozhodnou pro koupi slunečníku, který nás má ochránit před přímými slunečními paprsky. Jak ale takový slunečník vybrat a co od něj očekávat?

Jaké typy slunečníků vlastně existují?

V zásadě existují dvě základní skupiny slunečníků – slunečníky se středovou nohou jsou vhodné zejména ke stolu, do jehož středu je možno slunečník ukotvit a patří mezi nejoblíbenější a nejčastější typy slunečníků, s nimiž se můžeme na našich zahradách setkat. Mnohem variabilnější využití však mají slunečníky s boční nohou. Středová tyč slunečníku zbytečně nezabírá cenný prostor a navíc umožňuje vertikální nebo dokonce horizontální naklopení. 

Podle čeho slunečník na zahradu vybírat?

Vždy záleží na tom, jaký objem finančních prostředků chcete koupi slunečníku obětovat. Pokud na zahradě odpočíváte často, vyplatí se do slunečníku investovat. Jestliže ho roztáhnete dvakrát za měsíc, pak vám postačí levnější slunečníky. Důležité kromě výše uvedeného je, aby byl slunečník stabilní a poskytoval dostatek stínu pro všechny přísedící. Čím bytelnější je základna, tím stabilnější bude slunečník.


Jaký způsob otevírání zvolit?

Možná vás ani nenapadne, že existuje více způsobů rozevírání a zavírání slunečníku. U slunečníků menších rozměrů pravděpodobně nebude se způsobem rozevírání problém. U větších slunečníků je ale dobré, pokud budou disponovat kličkou nebo lankovým systémem s kladkou a se závažím.


Jak je to s materiály slunečníku?

Pokud budete slunečník využívat pouze ke stínění, stačí vám klasický bavlněný potah. Jestliže ale požadujete, aby slunečník vydržel i rozmary počasí a odolal dešti, volte naimpregnované materiály.

Jak o slunečník správně pečovat?

Jestliže slunečník právě nepoužíváte, složte ho a jeho potah zakryjte ochranným obalem. I ten nejkvalitnější materiál totiž může sluneční záření proměnit ve vybledlý kus papíru, který ztratí svou původní funkci. Jakmile slunečník zavřete, ujistěte se, zda jeho látka nezůstala vklíněná do žeber. Po skončení sezóny slunečník umístěte do suchých a větraných prostor. Zároveň se ho snažte ochránit před usazováním nečistot. 

Zpracování dat
Schovat