nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Zahradní stany

Cena
Cenový limit
HAPPY GREEN Altán party, white
HAPPY GREEN Altán party, white
Líbí se  (123)
- 6 %
799 Kč
749 Kč
Šířka300 cm
Hloubka300 cm
Výška250 cm
K DISPOZICI
HAPPY GREEN Pavilon KENTUCKY 3 x 3 m, beige
HAPPY GREEN Pavilon KENTUCKY 3 x 3 m, beige
Líbí se  (100)
- 11 %
3 599 Kč
3 190 Kč
Šířka300 cm
Hloubka300 cm
Výška250 cm
K DISPOZICI
nahoru
položek:

Zahradní stany

Plánujete svatbu, oslavu významného životního jubilea nebo grilovací party? Pokud se obáváte nepříznivého počasí nebo chcete na zahradě zajistit dostatek stínu, pravděpodobně budete zvažovat pořízení zahradního stanu. Jak tohoto praktického společníka vybírat? Odpovědi jsou součástí následujících řádků.

Jak velký stan vlastně vybrat? 

To záleží samozřejmě na prostoru, do kterého ho chcete umístit a počtu lidí, které na oslavu zvete. Mezi nejoblíbenější velikosti stanů v současnosti patří stany o rozměrech 3×3, 3×6 nebo 3×9 metrů.

Jakou konstrukci stanu zvolit?

K dostání jsou dnes zahradní stany s nůžkovou a klasickou konstrukcí. Nůžkový zahradní stan je sice dražší, zato je však postavený opravdu rychle. Pokud zvolíte klasickou konstrukci, pak sice ušetříte, ale stavbě stanu budete muset podřídit několik desítek minut.

Co má společného gramáž tkaniny s odolností stanu?

Čím vyšší gramáž tkaniny, tím odolnější bude zahradní stan. Pro příklad uveďme, že gramáž tkaniny 100g na m2 nemusí odolat prudšímu dešti. Naopak stan s gramáží, která se blíží 250 - 300g na m2 vydrží logicky více.

Nejčastěji se zahradní altány vyrábí v neutrální bílé barvě, ale v nabídce je také atraktivní zelená, která krásně splyne s okolím a nenaruší tak přírodní ráz zahrady.

Jak pořídit zahradní stan pro celoroční umístění na zahradě?

Kde je psáno, že stan nemůžete mít na zahradě po celou sezónu? Je nutné ale pamatovat na jeho pevné ukotvení. Větrné počasí by jej mohlo poničit nebo dokonce způsobit škody na zahradě. Stan lze vybavit odnímatelnými bočnicemi, které vás ochrání před nepříznivým počasím a umožní tak posezení na čerstvém vzduchu téměř za jakýchkoli podmínek.

Zpracování dat
Schovat