nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556
 » Zamilovali jste si skandinávský styl interiéru? Máme pro vás 8 kousků do obýváku!

Zamilovali jste si skandinávský styl interiéru? Máme pro vás 8 kousků do obýváku!

11.07.2016 

Zavřete oči a nechte rozpálené tváře laskat čerstvým horským větrem, dýchejte vzduch provoněný rozkvetlými loukami a přeneste se na místo, jemuž dominují horské masivy lemované zeleným porostem a zasněžené vrcholky hor. A teď zpátky do reality…

Skandinávské země svou divokou a nespoutanou krásou fascinují osoby napříč státy i generacemi. Protože je ovšem návštěva Skandinávie poměrně nákladná, řada z nás se uchyluje se k alternativním způsobům, jak si její krásu dennodenně připomínat. Jedním z nich je i celková proměna nábytku v obývacím pokoji do skandinávského stylu.

Nespoutaná krása s ledovým klidem

Jak vlastně takový styl vypadá? Hned na první pohled vás upoutá jeho jednoduchost, čisté linie a vyvážený poměr mezi funkčností a estetikou. Skandinávskému nábytku dominují světlé barvy, které prostor opticky zvětšují a přírodní materiály, jež mu dodávají tu pravou severskou atmosféru.

Vládnoucím elementem je dřevo. Z dřevin nachází největší uplatnění zejména borovice a bříza. V interiérech se ovšem můžeme setkat i s jedlí, jasanem nebo dubem. A aby byl výsledný efekt dokonalý, nesmíme opomenout ani kožené nebo kovové doplňky, jež se skvěle vyjímají ve společnosti přírodních textilií.

Naladili jsme vás na tu správnou skandinávskou vlnu? Pak zkoukněte těchto 8 severských klenotů, díky nimž proměníte interiér obývacího pokoje v oázu klidu a pohody.

Dokonalá barevná symbióza

Tak téhle pohovce prostě nemůžeme odolat. Jednoduchost, funkčnost, čisté linie a dokonalé spojení světle hnědé a bílé. Rozkládací pohovka je ideální pro občasné přespání a představuje atraktivní doplněk severského interiéru.

pohovka ROMA ve skandinávském stylu komoda MILAN na úzkých nožkách v jednoduchých liniích

 

V jednoduchosti je krása

Žádné zbytečné vytáčky, žádné kudrlinky! Tak přesně takhle přemýšleli návrháři této nadčasové komody. Světlé dřevo a bílý dub představují okouzlující barevné spojení. Funkčnost jde ruku v ruce s elegancí, která je pro severský styl zásadní.

Sever s retro nádechem

Srdce milovníků skandinávského stylu a retra zaplesají! Regál z masivního dubového dřeva se stane dominantou místnosti. Bílo-hnědá kombinace a vzdušnost potěší každého minimalistu.

nábytkový regál MOSSO v jednodušších tvarech stolek OSLO - skleněná deska s dřevěnýma nohama

 

Elegance na prvním místě

Kde si v dobré společnosti pochutnat na tradičních skandinávských specialitách? Třeba u elegantního jídelního stolku z masivu a skla, který se může pochlubit elegantními liniemi i dokonalými detaily.

Nic pro perfekcionisty

Perfekcionistovi by tato komoda způsobila pravděpodobně infarkt. Ti, kteří ale milují originální severský nábytek netradičních detailů, se jistě zatetelí blahem. Dub sonoma v kombinaci s čistou bílou podtrhne ráz skandinávského interiéru.

komoda DELTA v dekoru dub sonoma televizni-stolek MILAN v minimalistickém stylu

 

Autentické zážitky

Milujete severské detektivky? Říká se, že právě ony jsou klenotem současné krimi kinematografie. Abyste si je vychutnali v autentickém prostředí, umístěte televizor na odpovídající TV stolek se severským retro nádechem v bílo hnědé kombinaci.

Dva v jednom

Ať už hledáte minimalistický konferenční stolek nebo originální stolek, který má vyplnit prázdné místo v místnosti, tenhle krasavec z dálného severu nesmí uniknout vaší pozornosti! Elegantní sestava dvou stolků v sobě kombinuje masivní dřevo a blyštivé sklo. Copak není právě tohle dokonalá severská souhra?

sestava dvou konferenčních stolků OSLO TV stolek DELTA dub sonoma

 

Osudová přitažlivost

Závěr našeho skandinávského speciálu patří tomuhle krasavci, který v sobě opět kombinuje severský a retro styl. Dub sonoma a lamino v dokonalém spojení s čistými liniemi a jednoduchým vzorem představuje přitažlivou kombinaci, jež k sobě upoutá oči všech příchozích návštěv.

Přátelská rada závěrem

Je úplně jedno, zda zařizujete interiér v severském nebo venkovském stylu. Vždy dodržujte pravidlo, které říká, že méně někdy znamená více. V přeplácaném interiéru obýváku, zařízeném ve stylu „každý pes jiná ves“, se totiž nebudete cítit dobře ani vy ani vaši hosté. Pokud si tedy nevíte rady, zbytečně neriskujte a ozvěte se.

Produkty uvedené v článku:

Pohovka ROMA, komoda MILAN, regál MOSSO, stolek OSLO, komoda DELTA, TV stolek MILAN, stolek 2 v jednom OSLO, TV stolek DELTA

Čtěte dál:

Další články

Provensálský styl bydlení: jaký nábytek vybrat a čím byt vyladit

08.06.2017
Provensálský styl bydlení evokuje svěžest, světlost a v neposlední řadě i útulnost. Vše se nese na jemných vlnách a do jisté míry se přiklání k přírodě. Jeho vliv je nejpatrnější v obývacím pokoji a ložnici, ale může klidně a s lehkostí sobě vlastní dokonale ovládnout celý byt či dům. Provence, Provensálsko… Už jenom ten název překrásné oblasti v jihovýchodní Francii vyvolává v člověku klid. A když si představíme ty zdánlivě nekonečné fialově zbarvené lány levandule, hřejivou a uvolněnou atmo...
více >

Skandinávský nábytek: jaký je a proč si stále získává nové příznivce?

15.05.2017
Že dává Skandinávie světu jenom zimu, polární slunce a noc nebo lyžařskou techniku „telemark“? Kdepak. Obohacuje celý svět ještě něčím jiným, něčím, co všichni potřebujeme a co používáme – nábytkem! Jaký je ten skandinávský a co nás na něm stále tak láká? Podívejme se na to společně! Skandinávský nábytek jedna skupina lidí miluje, druhá ji nenávidí… A ta třetí si nejspíš našla svůj styl jinde a nezajímá se o něj. Ti, kteří mu neholdují, často zmiňují jeho jednoduchost až strohost. Ti, kteří h...
více >

Oslavte s námi naše narozeniny. Dárek dostanete vy!

26.04.2017
Milí příznivci e-shopu Nakup-nabytek.cz, rok se s rokem sešel a my opět slavíme narozeniny. Radost ale budete mít hlavně vy! Na sobotu 29. 4. 2017 jsme pro vás přichystali speciální akci na Facebooku. Pokud ještě nejste fanouškem naší facebookové stránky, staňte se jím a požádejte během zmíněného dne prostřednictvím soukromé zprávy o kód, s jehož zadáním získáte příjemnou slevu, při nákupu nad 10 000 Kč dopravu zdarma a nějaký ten narozeninový dáreček! Těšíme se na vás, Váš Nakup-nabytek.cz...
více >

Rozumím    Další informace