nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Zamilovali jste si skandinávský styl interiéru? Máme pro vás 8 kousků do obýváku!

Zavřete oči a nechte rozpálené tváře laskat čerstvým horským větrem, dýchejte vzduch provoněný rozkvetlými loukami a přeneste se na místo, jemuž dominují horské masivy lemované zeleným porostem a zasněžené vrcholky hor. A teď zpátky do reality…

Skandinávské země svou divokou a nespoutanou krásou fascinují osoby napříč státy i generacemi. Protože je ovšem návštěva Skandinávie poměrně nákladná, řada z nás se uchyluje se k alternativním způsobům, jak si její krásu dennodenně připomínat. Jedním z nich je i celková proměna nábytku v obývacím pokoji do skandinávského stylu.

Nespoutaná krása s ledovým klidem

Jak vlastně takový styl vypadá? Hned na první pohled vás upoutá jeho jednoduchostčisté linie a vyvážený poměr mezi funkčností a estetikou. Skandinávskému nábytku dominují světlé barvy, které prostor opticky zvětšují a přírodní materiály, jež mu dodávají tu pravou severskou atmosféru.

Vládnoucím elementem je dřevo. Z dřevin nachází největší uplatnění zejména borovice a bříza. V interiérech se ovšem můžeme setkat i s jedlí, jasanem nebo dubem. A aby byl výsledný efekt dokonalý, nesmíme opomenout ani kožené nebo kovové doplňky, jež se skvěle vyjímají ve společnosti přírodních textilií.

Naladili jsme vás na tu správnou skandinávskou vlnu? Pak zkoukněte těchto 8 severských klenotů, díky nimž proměníte interiér obývacího pokoje v oázu klidu a pohody.

Dokonalá barevná symbióza

Tak téhle pohovce prostě nemůžeme odolat. Jednoduchost, funkčnost, čisté linie a dokonalé spojení světle hnědé a bílé. Rozkládací pohovka je ideální pro občasné přespání a představuje atraktivní doplněk severského interiéru.

V jednoduchosti je krása

Žádné zbytečné vytáčky, žádné kudrlinky! Tak přesně takhle přemýšleli návrháři této nadčasové komody. Světlé dřevo a bílý dub představují okouzlující barevné spojení. Funkčnost jde ruku v ruce s elegancí, která je pro severský styl zásadní.

Sever s retro nádechem

Srdce milovníků skandinávského stylu a retra zaplesají! Regál z masivního dubového dřeva se stane dominantou místnosti. Bílo-hnědá kombinace a vzdušnost potěší každého minimalistu.

Elegance na prvním místě

Kde si v dobré společnosti pochutnat na tradičních skandinávských specialitách? Třeba u elegantního jídelního stolku z masivu a skla, který se může pochlubit elegantními liniemi i dokonalými detaily.

Nic pro perfekcionisty

Perfekcionistovi by tato komoda způsobila pravděpodobně infarkt. Ti, kteří ale milují originální severský nábytek netradičních detailů, se jistě zatetelí blahem. Dub sonoma v kombinaci s čistou bílou podtrhne ráz skandinávského interiéru.  

Autentické zážitky

Milujete severské detektivky? Říká se, že právě ony jsou klenotem současné krimi kinematografie. Abyste si je vychutnali v autentickém prostředí, umístěte televizor na odpovídající TV stolek se severským retro nádechem v bílo hnědé kombinaci.

Dva v jednom

Ať už hledáte minimalistický konferenční stolek nebo originální stolek, který má vyplnit prázdné místo v místnosti, tenhle krasavec z dálného severu nesmí uniknout vaší pozornosti! Elegantní sestava dvou stolků v sobě kombinuje masivní dřevo a blyštivé sklo. Copak není právě tohle dokonalá severská souhra?

Osudová přitažlivost

Závěr našeho skandinávského speciálu patří tomuhle krasavci, který v sobě opět kombinuje severský a retro styl. Dub sonoma a lamino v dokonalém spojení s čistými liniemi a jednoduchým vzorem představuje přitažlivou kombinaci, jež k sobě upoutá oči všech příchozích návštěv.

Přátelská rada závěrem

Je úplně jedno, zda zařizujete interiér v severském nebo venkovském stylu. Vždy dodržujte pravidlo, které říká, že méně někdy znamená více. V přeplácaném interiéru obýváku, zařízeném ve stylu „každý pes jiná ves“, se totiž nebudete cítit dobře ani vy ani vaši hosté. Pokud si tedy nevíte rady, zbytečně neriskujte a ozvěte se.

Produkty uvedené v článku:

Pohovka ROMA, komoda MILAN, regál MOSSO, stolek OSLO, komoda DELTA, TV stolek MILAN, stolek 2 v jednom OSLO, TV stolek DELTA

Zpracování dat
Schovat