nakup
nabytek.cz
infolinka  +420 230 234 556

Měkký design aneb Čalounění v ložnici

Hledáte-li pohodlí, určitě nechcete spočinout na něčem tvrdém a chladném. Dřevo a kov jdou se současnými trendy ruku v ruce, ale i čalouněné povrchy mají do trendů co mluvit. A právě v ložnici, kde je pohodlí žádoucí, jim to velice svědčí. Zaměřme se proto dnes na čalouněné postele.

Čalouněná lůžka umí víc

Nejdříve si pro upřesnění shrňme, co jsou čalouněné postele. Jedná se o lůžka, jejichž povrch je ze všech stran (po celém obvodu) potažený látkou nebo kůží, včetně čela postele. Vedle toho najdete na trhu také tzv. poloviční verzi, tedy lůžka, u kterých je měkkým polstrem dekorované pouze čelo.

Čalouněné lůžko představuje spoustu výhod. Kromě nadčasového a moderního designu, který se dokáže přizpůsobit měnícím se trendům, je to také jejich schopnost vnést do jinak nepříliš zabydlené ložnice notnou dávku pohodlí a harmonie. Stejně jako obývací pokoj zabydlíte novou pohovkou, čalouněná postel umí stejná kouzla. Na rozdíl od dřevěných nebo kovových konstrukcí dokáže vyvolat dojem harmonického domova ihned po rozbalení.

Vysoké a měkké čelo

Vysoké čelo postele nabízí hned několik benefitů. Prvním z nich je pocit bezpečí. Čelo imituje zeď, a pokud postel nemůžete nebo nechcete přirazit ke zdi, nemusíte se vzdávat bezpečné opory. Odtud vyplývá, že postele s vysokým čelem se skvěle vyjímají ve volném prostoru. Čelo také brání průvanu. Proudící vzduch kolem hlavy není z hlediska kvalitního spánku i Feng Shui nijak prospěšný.

Když opomeneme čelo jako funkční bariéru, naskýtá se další ocenitelná funkce, a sice opora. Pokud si v posteli rádi čtete nebo sledujete televizi, vysoké čelo vám bude simulovat opěradlo. Měkce čalouněné čelo dodá vašemu lenošení teprve ten pravý požitek.

I měkké postele mají mouchy

Stejně jako dřevěný či kovový nábytek, mají i čalouněné postele pár nevýhod. Záleží na situaci a úhlu pohledu. Jednou z nich může pro někoho být údržba. Pokud nehledáte kožené čalounění nebo potah z eko kůže, který lze snadno otřít vlhkým hadříkem, je potřeba čalounění čistit od prachu speciální hubící na vysavači. A pokud máte doma malé děti, které by jej mohly zašpinit, hrozí další čisticí manévry.

Při výběru postele také věnujte pozornost typu konstrukce, lépe řečeno způsobu ukotvení matrace. U starších typů čalouněných postelí je matrace součástí celku a pevně ukotvená k čalounění. Po čase je tedy obtížné (nebo zcela nemožné) ji vyměnit. Naštěstí se na trhu objevily už moderní lůžka (která naleznete v naší nabídce), kde je matrace zcela volně vložená a sami si tedy můžete vybrat její tuhost a materiál.

Zpracování dat
Schovat